Ser żółty, mleko i klopsiki

Ser żółty, klopsiki i mleko to pierwsze produkty jakie trafiły do Świętokrzyskiego Banku Żywności, a za jego pośrednictwem otrzymają je osoby najbardziej potrzebujące.
– Pomoc otrzymają konkretni ludzie, których dochód w rodzinie na osobę nie przekracza 684 zł, a dochód na jedną osobę – 813 zł – mówi prezes banku Maria Adamczyk. – Obecny program różni się tym od poprzedniego, że każda osoba musi być zweryfikowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Od jego decyzji zależy wydanie produktu. W czerwcu dojadą do nas TIR- y z makaronem, kaszą, groszkiem z marchewką, płatkami kukurydzianymi, mielonką wieprzową, W obecnym programie unijnym znajdzie się jeszcze kasza jęczmienna, dżem truskawkowy, cukier, olej rzepakowy. Od września będą produkty rozprowadzane w imieniu Caritasu: herbatniki, kawa zbożowa, ser topiony, sok jabłkowy.
Nowością w obecnym programie unijnym jest realizacja warsztatów i szkoleń z zakresu gastronomii. Z Pomocy Świętokrzyskiego Banku Żywności korzysta około 40 tysięcy osób. Przed realizacją nowego programu unijnego magazyny Świętokrzyskiego Banku Żywności przechodzą gruntowną modernizację.

Warto przypomnieć, że przez ostatnich kilak miesięcy pracownicy banku rozdawali mieszkańcom Ostrowca warzywa i owoce.

Polecamy również