Deszczowo na kortach

Niestety kapryśna aura znów pokrzyżowała plany zawodnikom Philipiak Milano Powiatowej Ligi Tenisowej. Przez niesprzyjającą pogodę rozegrano niewiele spotkań. Poznaliśmy  za to wszystkich tenisistów, którzy zakwalifikowali się do Final Eigt II ligi.
W czołówce ekstraklasy nie zaszły poważne zmiany. W najbardziej zaciętym meczu Andrzej Janiki pokonał po trzysetowej walce Rafała Fotygę.
Łukasz Ligocki – Piotr Oparowski 7-5 6-2
Waldek Połetek – Sławek Młodawski 6-3 3-6 6-4
Witek Nowak – Marek Andryka 6-3 3-6 1-6
Rafał Fotyga – Andrzej Janik 6-4 6-7 2-6
W tabeli prowadzi Zbigniew Dąbrowski 31 pkt, przed Maciejem Nowakiem 26 pkt, Łukaszem Ligockim 22 pkt i Markiem Młodnickim 15 pkt.
W minionym tygodniu rozegrano 2 mecze II ligi grupy A. Wicelider tabeli Grzegorz Wieczorek pokonal Stanisława Mrugałę 6-4 6-1. W sobotę awans do Final 8 zapewnil sobie Robert Michalak. Robert na korcie przy ulicy Bałtowskiej pokonał Stasia Mrugałę 6-2 6-2. Awans do najlepszej ósemki wywalczyli: Krzysztof Reszka, Grzegorz Wieczorek. Mateusz Dziewięcki i Robert Michalak. W meczu na szczycie grupy B Paweł Barański po 3 godzinach i 55 minutach pokonał Grzegorza Gromskiego 3-6 6-4 7-6. Było to najdłuższe spotkanie w dziejach Philpiak Milano Powiatowej Ligi Tenisowej. Awans do Final 8 z tej grupy wywalczyli: Klaudia Szafińska, Paweł Barański, Grzegorz Gromski i Grzegorz Zimnicki.
Rafał Lipa

Polecamy również