Starsza pani ofiarą oszustów

Ostrowieccy policjanci prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania mężczyzny i kobiety, którzy podając się za pracowników wodociągów okradli 86 – letnią mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego. Apelujemy o rozsądek i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
-Mimo wielu apeli policjantów osoby starsze wciąż padają ofiarami oszustów i złodziei.  Przestępcy mają wiele sposobów i pomysłów na to, żeby pozbawić swoje ofiary dorobku często całego życia- mówi Ewa Libuda, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu. -Pod koniec maja 2015 roku  w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do kradzieży pieniędzy w kwocie 400 złotych na szkodę 86 – letniej kobiety. Młoda kobieta wspólnie z mężczyzną odwiedzili nestorkę w jej mieszkaniu na jednym z ostrowieckich osiedli. Podając się za pracowników miejskich wodociągów, za powód ich wizyty podali konieczność sprawdzenia instalacji . W czasie kiedy właścicielka mieszkania w towarzystwie mężczyzny sprawdzała szczelność kranów, złodziejka penetrowała jej mieszkanie. Z szafy ubraniowej skradła pieniądze w kwocie 400 złotych.  Kiedy fałszywi pracownicy wodociągów pożegnali się z 86 -latką ta zorientowała się, że została okradziona. Kobieta natychmiast powiadomiła policję.
Policja przestrzega przed wpuszczaniem do domów osób nieznajomych, nawet gdy powołują się na jakąś instytucję lub ważną sprawę. Bądźmy czujni dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie osoby starsze, pod żadnym pozorem nie powinny otwierać drzwi i wpuszczać obcych osób do mieszkania. Jeżeli dojdzie już do sytuacji, że zaprosimy do mieszkania nieznajomych, nie należy pozostawiać ich samych. Prosimy każdego, kto zauważy, że w pobliżu osiedli, domostw lub mieszkań sąsiadów kręcą się nieznajomi, aby powiadomił niezwłocznie policję dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego 997. Należy pamiętać, że czujność sąsiedzka jest niezwykle ważna i może niejednego z nas uchronić przed kradzieżą, włamaniem lub inną krzywdą narażającą na straty.

Polecamy również