To był super rajd

rajd bedziorDSC01453DSC01457Kilkadziesiąt osób wzięło udział w rajdzie rowerowym jaki został zorganizowany w sobotę przez radę osiedla Pułanki, świetlicę osiedlową „Pułaneczka” oraz portal ostrowiecnews.pl. Rajd odbył się pod patronatem prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego.
Wyruszyliśmy punktualnie o godzinie 11 spod świetlicy „Pułaneczka”, a po drodze dołączali do nas kolejni amatorzy jazdy na dwóch kołach. Naszym celem był las na Gutwinie, gdzie próbowaliśmy swoich sił na leśnych traktach.
– Jest bardzo fajnie, a ja uwielbiam jeździć na rowerze – mówi Patryk. – Zawsze uczestniczę w tego typu rajdach i wycieczkach.
– Mnie do przejażdżki namówiła moja koleżanka, ale muszą przyznać, że miała racje, bo jest bardzo fajnie – dodaje Karolina- Jak będzie organizowana następna taka wycieczka to na pewno pojadę.
– Mogłoby być odrobinę chłodniej, bo upał jest niemiłosierny – dodaje Karol ocierając pot z czoła.- Jak się jedzie to tak nie czuć skwaru. Gorzej, gdy się zatrzymujemy. Na szczęście mamy dużo wody mineralnej i napojów.
Rajd rowerowy odbył się pod patronatem prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego.
– W imieniu rady osiedla, mieszkańców osiedla Pułanki, ale przed wszystkim dzieci chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu prezydentowi za wsparcie jakie udzielił naszej inicjatywie – mówi przewodniczący rady osiedla Pułanki Maciej Kozicki. – Naszym celem było „odciągnięcie” dzieci od komputerów i telewizorów poprzez propagowanie sportu. Na pewno będziemy organizować więcej tego typu wycieczek, ponieważ jest to z pożytkiem dla zdrowia młodych mieszkańców Ostrowca.
Uczestnicy rajdu mogli raczyć się pysznymi potrawami z grilla. Humory dopisywały, a zabawa była super.

Kolejne rajdy rowerowe już w planach. DSC01421DSC01422DSC01424DSC01430DSC01435DSC01447DSC01436DSC01438DSC01441DSC01451DSC01440

Polecamy również