Załoga na medal

Starosta Zbigniew Duda wręczył upominki dla załogi ratownictwa medycznego z Ostrowca, która zajęła trzecie miejsce w Pierwszym Rajdzie Ratowników Medycznych Województwa Świętokrzyskiego który odbył się w Pińczowie. Kierownik pogotowia ratunkowego do spraw medycznych Danuta Barańska otrzymała z rąk starosty kwiaty. Jest to bardzo duży sukces naszej załogi tym bardziej, że konkurencje zawodów były niezwykle trudne.

– Jestem bardzo dumny z sukcesu naszych ratowników – mówi starosta Zbigniew Duda.- Mając takich ludzi w zespołach ratownictwa medycznego możemy czuć się bezpiecznie.
Załoga z Ostrowca występowała w składzie: Karol Pięta i Karol Olesiński- ratownicy medyczni oraz Michał Kutera, kierowca- ratownik medyczny.

-Organizatorzy wymyślili arcytrudne i ekstremalne zadania – mówi kierownik pogotowia ratunkowego do spraw medycznych w Ostrowcu dr Danuta Barańska. – Pierwsza konkurencja polegała na uratowaniu topielca z wody, druga to udzielenie pomocy mężczyźnie, który nagle zasłabł na ulicy. Podczas trzeciej konkurencji ratownicy udzielali pomocy małemu dziecku, które połknęło niewielki koralik. Był też wypadek paralotni i poszkodowanych dwóch członków załogi z urazami kręgosłupów oraz postrzelony uciekinier z więzienia. Trzeba przyznać, że scenariusz zawodów był bardzo urozmaicony, jednak z takimi sytuacjami ratownicy medyczni mogą spotkać się na co dzień. Muszę przyznać, że zawody były bardzo dobrze zorganizowane i stały na wysokim poziomie, a ja jestem niezwykle szczęśliwa z sukcesu naszych pracowników.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Polecamy również