Odnowa w MPK

Jarosław Kateusz pełni od dzisiaj funkcję prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowego prezesa przedstawił dzisiaj załodze przedsiębiorstwa prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.

– Wiedza i fachowość to były główne argumenty jakie przemawiały za powołaniem pana Jarosława Kateusza na stanowisko prezesa MPK – mówi prezydent Jarosław Górczyński.- Szanując Państwa pracę i doświadczanie nie kierowałem się nominacjami politycznymi tylko postawiłem na fachowca. We wszystkich decyzjach, które podejmuje do tej pory te aspekty są najważniejsze. Głównym naszym celem jest to, żeby komunikacja publiczna w Ostrowcu była prowadzona na właściwym poziomie, bo to jest komunikacja mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Pan prezes do końca roku ma pokazać jak zamierza wyprowadzić spółkę na prostą. Było kilka scenariuszy ratowania przedsiębiorstwa. Na przekształcenie w spółkę pracowniczą nie zgodziła się załoga. Pozostało do wyboru: kontynuacja działalności spółki, likwidacja i powołanie nowego podmiotu gminnego, który w stu procentach kontrolowałby firmę oraz wersja trzecia czyli ogłoszenie przetargu na świadczenie usług komunikacyjnych. Teraz Pan prezes Kateusz ma możliwość pokazać jak on sam i Państwo jesteście w stanie pracować tak, żeby zadowolić mieszkańców Ostrowca. Miasto wywiązywało się regularnie wobec MPK ze swoich zobowiązań. Manipulowanie rozkładami jazdy nie przyniosło spodziewanych oczekiwań. Jeżeli wójtowie nie chcą dopłacać do naszej komunikacji to w te tereny nie będą wysyłane autobusy. Mieszkańcy Ostrowca nie będą dopłacać do pustych przebiegów. Chciałbym powiedzieć, że gdyby nie Państwa zaangażowanie i pracowitość to ta spółką już dawno by upadała. Teraz jest szansa na to, żeby zaczęła prosperować. Waszą pracę zweryfikują mieszkańcy Ostrowca, którzy będą zadowoleni ze świadczonych przez Was usług albo nie.
– Proszę Państwa musimy w ciągu tego półrocza udowodnić, że zasługujemy na zaufanie jakim zostaliśmy obdarzeni – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego  w Ostrowcu Jarosław Kateusz.– Moim celem jest utrzymanie jak największej ilości stanowisk pracy, jednak w tej kwestii prawdopodobnie konieczna będzie restrukturyzacja. Zdecydowana poprawa świadczonych usług komunikacyjnych dla mieszkańców Ostrowca to także mój cel. Chciałbym też wprowadzić na trasy nowsze autobusy. Zdecydowanej poprawy wymagają rozkłady jazdy.
Nadzieje na lepszą przyszłość dla firmy widzą też związkowcy.

– Liczymy na to, że jest szansa dla rozwoju naszej firmy – mówi szef „Solidarności” MPK Tadeusz Relikowski. – Został powołany prezes z naszej branży czyli człowiek znający się na problemach związanych z komunikacją miejską i jej funkcjonowaniem. Prezes i załoga ma pół roku na udowodnienie tego, że potrafi uzdrowić naszą firmę. Moim zdaniem trzeba iść frontem do pasażera. Trzeba robić wszystko, żeby pasażerów pozyskać. Nowy prezes nie przedstawił jeszcze nowego planu naprawczego naszej firmy, ale mam nadzieję, że zrobi to szybko i że ten plan będzie taki, który da nadzieję na wyprowadzenie MPK w Ostrowcu na prostą.
Członkami Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego są Józef Grabowski- przewodniczący, Mariusz Wesołowski i Zbigniew Żak.mpk1mpk 4mpk7mpk2mpk 5mpk6mpk8mpk9mpk10mpk11mpk12mpk13mpk14mpk15mpk16
Jarosław Kateusz od 2007 roku był prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Starachowicach. Za jego kadencji kupiono nowe autobusy, wymieniono przystanki, wprowadzono kartę miejską, a w autobusach zainstalowano monitoring.

Polecamy również