Bez szans na nudę

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna, Biuro Wystaw Artystycznych i Miejskie Centrum Kultury przygotowały szereg propozycji na wakacje,  z których już mogą cieszyć się dzieci i młodzież.

Na Orlikach
Od 6 lipca na boisku Orlik Ogrody rozgrywany będzie V Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn Orlik Ogrody 2015. Rozgrywki przeprowadzone zostaną w 5 kategoriach wiekowych – dla uczniów szkół podstawowych klas I-III, klas IV-VI, dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz w kategoriach +16 i +35.
Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą codziennie u instruktorów na Orliku Ogrody, w Dziale Marketingu i Organizacji Imprez MOSiR (ul. Świętokrzyska 11) oraz drogą elektroniczną (biuro@mosir.ostrowiec.pl). Termin składania zgłoszeń upływa 2 lipca i tego samego dnia o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z kapitanami zgłoszonych ekip.
W kategorii +16 i +35 organizatorzy przewidzieli opłatę wpisową w wysokości 100 zł od drużyny.
Dodatkowo na obu Orlikach (os. Ogrody i ul. Chopina) oraz na boisku wielofunkcyjnym przy PSP Nr 3 (ul. Niska 9) przez całe wakacje codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11 – 13 odbywać się będą nieodpłatne zajęcia ruchowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ukierunkowane na piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, gry i zabawy ruchowe. Zajęcia prowadzić będą instruktorzy sportu.

Na Gutwinie
W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin (ul. Gościniec) przez całe wakacje, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13, odbywać się będą zajęcia rekreacyjne dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. W programie będą zajęcia w Parku Linowym, zajęcia biegowe w terenie, zajęcia na sprzęcie pływającym, zajęcia na boiskach piaszczystych oraz turystyka rowerowa.

Na Rawszczyźnie
Od 1 lipca do 31 sierpnia na Pływalni Rawszczyzna w ramach promocji „Tanie wakacyjne pływanie” obowiązują atrakcyjne ceny biletów rodzinnych, grupowych oraz ulgowych. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich będą mogły podczas wakacji korzystać z basenu za jedyne 4 zł.
Tradycyjnie w okresie letnich wakacji przeprowadzone zostaną również cieszące się, jak co roku dużą popularnością „Wakacyjne kursy pływackie”, skierowane do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jeden kurs będzie obejmował 10 godzin, realizowanych codziennie od poniedziałku do piątku, przez dwa tygodnie (z wyłączeniem weekendów). Cena kursu wynosić będzie 60 zł (w tym bilet wstępu na basen).

W bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna w swej filii przy ulicy Sienkiewicza 65/15w każdy wakacyjny wtorek od godz. 11 proponuje zajęcia świetlicowe  pod hasłem „Wędrówki w krainę książek”, na które złożą się zabawy i konkursy literackie, zajęcia plastyczne, głośne czytanie. Na wakacje zaplanowano też cieszące się dużą popularnością spektakle teatralne. Oto ich program: 14 lipca  godz. 10  – Teatr Art  Re z Krakowa –  „Skarbnikowe dary”, 24 lipca godz. 10.30 –Teatr  Duet  z Krakowa  – „Podwodny świat”, 13 sierpnia  godz. 10.30 – Teatru Duet  z Krakowa  – „Foszek Czyścioszek”, 19 sierpnia godz. 10. 00 –Teatr Maska  z Krakowa  – „Ostatnia książka świata”

Wszystkie przedstawienia przeznaczone dla dzieci w wieku 5 – 9 lat odbędą się
w Osiedlowym  Domu  Kultury ul.  Wspólna 5. Wstęp wolny.
MBP proponuje też zajęcia dla grup zorganizowanych  (ze świetlic środowiskowych, półkolonii, przedszkoli) – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne i literackie

W BWA
W okresie wakacyjnym będziemy mogli zobaczyć dwie interesujące wystawy. Już prezentowana jest ekspozycja porcelanowych rzeźb Stanisława Bracha. Zaś od 7 sierpnia pojawi się wystawa prac z dziedziny malarstwa i video art, młodej artystki Katarzyny Szeszyckiej.
Do każdej z wystaw BWA proponuje zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzić aktualną wystawę, poznać pojęcia z dziedziny plastyki, a także, podczas zabaw twórczych, wykonać pracę plastyczną w technice proponowanej przez specjalistę BWA ( np. rzeźbienie w glinie lub plastelinie, malowanie pastelami olejnymi i suchymi, rysowanie piaskiem, rysowanie na materiale, wykonywanie ozdób z koralików HAMA).
BWA zapewnia materiały plastyczne dla wszystkich uczestników warsztatów.
Warsztaty plastyczne dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych będą się odbywały we wtorki i w czwartki w każdym tygodniu wakacji, w godz. od 10.00 do 11.00.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu pod nr telefonu 41 263 20 48.

Z MCK
Z wakacyjnych propozycji MCK z największą popularnością spotka się IX edycja Festiwalu Rockowo Bluesowego im. Miry Kubasińskiej Wielki Ogień, który odbędzie się od 10 do 12 lipca. W programie: 10 lipca – spektakl „Mira na obu brzegach tęczy” (godz. 19.30), 11 lipca – Konkurs Młodych Wykonawców, godz.16, występ LANDAU (laureat ubiegłoroczny), godz. 19, koncert zespołu CETI, godz. 20.30, 12 lipca – Konkurs Młodych Wykonawców, godz. 15, koncert galowy, godz. 18 a na finał występ  Renaty Przemyk, godz. 20.30.
Ponadto: 10 lipca  – wernisaż wystawy „nie WAŻNE” – Wojciech Beszterda, Zofia Kawalec –Łuszczewska, Stanisław Pręgowski, Piotr Spek (Galeria Fotografii MCK, godz. 18), 1 – 2 sierpnia – Koncert swojskie nuty, swojskie smaki, 14 sierpnia –  Kabareton –  Biesiada Bardów, godz. 21, 24 – 28 sierpnia – wakacyjne spotkanie ze sztuką, 29 sierpnia – koncert Barwy Reggae.

W Kinie „Etiuda” MCK
Lato będzie prawdziwą filmową ucztą dla najmłodszych i tych nieco starszych. Już na ekranie królują „Minionki”, które możemy zobaczyć w polskiej wersji językowej zarówno w wersji 2D, jak i 3D.
Kolejnym hitem dla najmłodszych od 10 lipca będą zapewne premierowe seanse filmu animowanego w technice 3D i 2D w polskiej wersji językowej „W głowie się nie mieści”. W kolejce czekają: „Koko Smoko”, „Piksele”, „Mały Książę”, „Ant-Man”. Dla nieco starszych już od 1 lipca startują premierowe seanse „Terminator: Genisys”.

Polecamy również