Kasa na parkingi

Radni miejscy jednogłośnie przegłosowali uchwałę na mocy, której gmina Ostrowiec wesprze powiat kwotą 150 tysięcy złotych. Pomoc finansowa zostanie przeznaczona na dofinansowanie zadania inwestycyjnego obejmującego I etap przebudowy odcinka drogi powiatowej – ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim w zakresie utwardzenia pobocza przy blokach Polna 7A i 7B wraz z przebudową chodnika. Taką decyzję podjęli radni dzisiaj podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca.

– 150 tysięcy złotych to płowa wartość prac jakie należy wykonać w pobliżu bloków przy ulicy Polnej 7A i 7B – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Mam nadzieję, że drugą połowę dołoży powiat i mieszkańcy tych bloków będą mieli godne warunki. Tam znajdują się także lokale handlowe i dzięki lepszej infrastrukturze w ich pobliżu pomagamy w ten sposób przedsiębiorcom. Tego typu parkingi to wizytówka naszego miasta. Polna to jedna z głównych ulic Ostrowca i zasługuje na to, żeby prezentować się jak najlepiej.DSC02072DSC02075DSC02086DSC02085DSC02088
Mieszkańcy bloków przy ulicy Polnej 7A i 7B wielokrotnie zgłaszali postulaty budowy parkinów przy ich blokach. Teraz jest szansa, że te postulaty zostaną zrealizowane.

Polecamy również