Minister na Gutwinie

– Jestem pod ogromnym wrażeniem przepięknego obiektu na Gutwinie. To naprawdę bardzo urokliwe miejsce – powiedział chwilę po zakończeniu przejażdżki rowerem wodnym wicemister sportu i turystyki Tomasz Jędrzejczak, który przebywał dzisiaj w Ostrowcu na zaproszenie prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego.

Pan minister zwiedził cały obiekt na Gutwinie. Obejrzał pływalnię „Rawszczyzna”, halę widowiskowo- sportową i stadion KSZO.

– Konsultujemy z panem ministrem ewentualne wsparcie finansowe rządu na rozwój infrastruktury sportowej w Ostrowcu – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Chcemy, żeby w naszym mieście było jak najwięcej obiektów sportowych, żeby mieszkańcy naszego miasta mieli gdzie uprawiać sport i aktywnie wypoczywać.

Minister Tomasz Jędrzejczak stwierdził, że Ostrowiec coraz bardziej zasługuje na miano miasta turystycznego.

– Obiekty sportowe jakie znajdują się na terenie Ostrowca są na poziomie europejskim – mówi wiceminister Tomasz Jędrzejczak. – Gutwin zrobił na mnie szczególne wrażenie. To jest miejsce, gdzie, mogą wypoczywać nie tylko mieszkańcy Ostrowca i powiatu ostrowieckiego, ale nawet województwa mazowieckiego. Wizytuje miasta, które nie są bezpośrednio utożsamiane z turystyką, ale Ostrowiec na miano takiego miasta już zasługuje. To jest miasto z pięknymi kościołami, otoczone zielenią i wspaniałymi okolicznymi miejscowościami jak na przykład Bałtów. Turystyka stanowi coraz ważniejszy produkt w polskiej gospodarce i jest to także szansa dla Ostrowca.
Minister Tomasz Jędrzejczak pochwalił się, że sam aktywnie uprawia sport w tym między innymi boks.miniter czoloDSC02102DSC02108minister czolo

Polecamy również