Areszt w łazience

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 29 – latka, podejrzewanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego. Do zatrzymania mężczyzny przyczynił się właściciel nieruchomości, który do przyjazdu policyjnego patrolu zamknął włamywacza w łazience udaremniając jego ucieczkę. Sprawca usiłował dokonać kradzieży przedmiotów wartych przeszło 6 tysięcy złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

59 – latek z samego rana wyszedł z domu udając się do pracy. Kiedy po godzinie 15 – stej wrócił do swojego miejsca zamieszkania zastał otwarte drzwi wejściowe. Po chwili wewnątrz zauważył, jak na jego widok nieznany mu mężczyzna ucieka i chowa się w łazience. Właściciel domu natychmiast zaalarmował policję.

Po chwili na miejsce przybyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy zatrzymali sprawce. Okazał się nim 29 –letni mieszkaniec miasta. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ujawnili przygotowany do wyniesienia łup. Sprawca usiłował dokonać kradzieży m. in.: laptopa, sportowych butów, aparatu fotograficznego, zegarka, srebrnej biżuterii. Pokrzywdzony określił wartość tego mienia na kwotę przeszło 6 tysięcy złotych.

29 – latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za to przestępstwo może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również