Prezydent Wiktor Juszczenko w Bałtowie

Wiktor Juszczenko  wraz z delegacją z Ukrainy przyjechał dzisiaj  do Bałtowa. Jest gościem obchodów VIII Świętokrzyskiego Święta Pszczoły. Prezydent przybywa do Polski na zaproszenie Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy.

Wiktor Juszczenko  jest  cenionym pszczelarzem. To dzięki jego zabiegom i mocnemu wsparciu podczas sprawowania godności głowy państwa, Ukraina z sukcesem zakończyła starania o organizację „Apimondii” – Międzynarodowego Kongresu Pszczelarskiego w Kijowie w którym udział wzięło 12 000 producentów sprzętu pszczelarskiego z ponad 100 krajów.

W dniach 21 i 22 sierpnia W. Juszczenko będzie brał udział w obchodach święta oraz w międzynarodowej konferencji na temat apiterapii i zdrowego żywienia w Bałtowie. Konferencja z udziałem Prezydenta  odbędzie się w dn. 22 sierpnia (sobota). Prezydent wystąpi jako przedstawiciel delegacji ukraińskich pszczelarzy ok. godz. 10.00 – 10.30 w „Zajeździe Przystocze”  na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Świętokrzyskie Święto Pszczoły to impreza skierowana nie tylko do specjalistów ale również do osób zainteresowanych wykorzystaniem produktów pszczelich w lecznictwie oraz do zwykłych konsumentów. Wystawcy z Polski , Ukrainy, Litwy, Słowenii czy Węgier zaprezentują swoje miody, nalewki, kosmetyki, wyroby z wosku, propolisu czy pyłku kwiatowego. Czołowi producenci z Europy zaprezentują również bogatą ofertę specjalistycznych sprzętów dla profesjonalistów.

Wstęp bezpłatny.

DSC_7347

Polecamy również