Dzieciaczki na włamie

Ostrowieccy policjanci ustalili i zatrzymali dwoje 14 – latków (dziewczyna i chłopak), którzy z garażu na terenie niezamieszkałej posesji dokonali kradzieży elektronarzędzi wartych ponad 900 złotych. Teraz odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
– 39 – letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego powiadomiła ostrowieckich policjantów o tym, że ktoś z garażu na terenie należącej do niej,  niezamieszkałej jeszcze posesji dokonał kradzieży różnego rodzaju elektronarzędzi- mówi Ewa Libuda, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu. – Do zdarzenia doszło na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku. Wartość strat pokrzywdzona wyceniła na łączną kwotę ponad 900 złotych. Jak ustalili policjanci skradzione przedmioty nieznani wówczas sprawcy wynieśli z budynku przez okno. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu i przestępczości nieletnich z ostrowieckiej komendy policji  ustalili i zatrzymali dwoje 14 – latków z Ostrowca Świętokrzyskiego, podejrzewanych o dokonanie tej kradzieży.
Oboje zostali już przesłuchani i przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Stróże prawa z jednego z lombardów w mieście odzyskali również większość skradzionego mienia. Teraz 14- letnia dziewczyna i jej wspólnik odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również