Zjazd chirurgów w Ostrowcu

Kilkudziesięcioosobowa grupa z Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew przebywała dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dostojni goście najpierw zwiedzili park miejski, a później uczestniczyli w krótkiej sesji popularno- naukowej, która odbyła się w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury.

– Jestem pod wrażaniem Ostrowca, bo to jest bardzo piękne i co najważniejsze zielone miasto mówi prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew Barbara Stępień. – Jeździmy po całej Polsce, żeby obserwować jak drzewa są pielęgnowane i wyciągamy z tego wnioski. Wybieramy najlepsze metody i te metody propagujemy.
W spotkaniu uczestniczył prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

chir1 (1)chir3chir5chir4chir6chir7chir8chir9chir11chir10chir12– Ostrowiec szczególnie przez osoby przyjezdne postrzegany jest jako zielone miasto – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Mamy piękny park i sporo skwerów, jednak chcemy, żeby terenów zielonych stale przybywało, bo tego chcą mieszkańcy naszego miasta.
Po wizycie w Ostrowcu członkowie Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew udali się do Zagnańska, żeby przyjrzeć się w jakiej kondycji obecnie znajduje się Dąb Bartek.

Polecamy również