Walka stulecia w Ostrowcu

Dzisiaj w sali konferencyjnej hali sportowo- widowiskowej KSZO Ostrowiec odbyło się spotkanie z udziałem kibiców podczas, którego zaprezentowany został Mariusz Wach, gwiazda gali boisku zawodowego, która odbędzie się 19 czerwca w Ostrowcu.

Mariusz Wach podczas głównego pojedynku wieczoru w wadze ciężkiej stoczy walkę z Niemcem Konstantinem Airichem.
– Mój przeciwnik to wymagający bokser i dlatego do tej walki przygotowuje się niezwykle sumiennie – mówi Mariusz Wach. – Dużo odpoczywałem po przegranej i bardzo trudnej walce z Władimirem Kliczko i mam nadzieję, że 19 czerwca moja forma będzie szczytowa. Zapraszam wszystkich kibiców boksu w Ostrowcu do dopingu, bo ten doping będzie mi bardzo potrzebny.
Zapytany o ewentualny rewanż z Władimirem Kliczko Mariusz Wach odpowiedział, że jeszcze nie jest na to czas.
– Teraz muszę powalczyć z trochę mniej znanymi bokserami, żeby uzbierać punkty w rankingu. Takie są twarde reguły boksu zawodowego – dodał pięściarz.
Obecny na konferencji prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński przypomniał bogate tradycje ostrowieckiego boksu oraz stwierdził, że obecnie boks w naszym mieście stoi na coraz wyższym poziomie.
– Ogromna w tym zasługa Pana Łukasza Dybca, który dla boksu poświęca swój cenny czas i wkłada ogrom energii – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – To dzięki niemu nasi bokserzy są już znani na ringach niemal całej Europy. Także dzięki ogromnej pracy między innymi Pana Łukasza ta gala odbędzie się w naszym mieście. Boks w Ostrowcu narodził się w 1927 roku . W latach 70- tych ubiegłego wieku świeciliśmy triumfy i teraz jest szansa na to, żeby boks w Ostrowcu stał się ponownie bardzo popularną dyscypliną sportową.
– Gala bosku zawodowego z udziałem tak wybitnych pięściarzy to wspaniała promocja dla tej dyscypliny sportu – twierdzi Łukasz Dybiec, trener i działacz sportowy. – Na pewno imprezy tej rangi będą częściej organizowane w naszym mieście.
Na zakończenie konferencji zaproszeni guście otrzymali od prezydenta Górczyńskiego pamiątkowe prezenty. Mariusz Wach wpisał się do księgi pamiątkowej, a kibice i fanki robili sobie zdjęcia ze znanym na całym świecie bokserem.
Trzeba przyznać, że zawodów bokserskich na takim poziomie w Ostrowcu jeszcze nie było. Będzie to bez wątpienia walka stulecia w naszym mieście. wach 1wach lukaszwach 2wach 5 (2)wach ksiegawach 5ja i wach 2wach zamyslonywach kibice

Polecamy również