Celsa wesprze sport

Celsa „Huta Ostrowiec” będzie wspierać finansowo ostrowiecki sport. O tej decyzji poinformowali dzisiaj na specjalnej konferencji prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński oraz prezes Celsa „Huta Ostrowiec” Josep Vilaseca.
– Umowy z klubami sportowymi są na bieżąco podpisywane – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński – Konkretnych kwot nie możemy podać, ponieważ jest to tajemnica handlowa. Zapewniam jednak, że będzie to konkretna pomoc dla ostrowieckiego sportu. Nasz sport od wielu lat związany był z hutą i tak pozostanie. Chciałbym także poinformować, że Celsa „Huta Ostrowiec” przekaże miastu część terenów starego zakładu. W ramach tej umowy huta przekaże miastu kanał znajdujący się na terenie starego zakładu. Będzie to darowizna na rzecz Ostrowca.
– Potwierdzam to co powiedział pan prezydent – będziemy wspierać drużyny KSZO – mówi prezes Celsa „Huta Ostrowiec” Josep Vilaseca. – Z kanału znajdującego się na terenie starego zakładu nie korzystamy, a wiem, że w mieście są pewne projekty związane z tym obiektem, dlatego go przekażemy.
Prezes Josep Vilaseca stwierdził także, że po wielu latach kłopotów Celsy „Huta Ostrowiec” teraz przedsiębiorstwo zaczyna wychodzić na prostą.
– Jest to zasługa całej załogi, która jest z naszą firmą na dobre i na złe. Nowa walcownia już zaczyna przynosić zyski. Mam nadzieję, że te trudne czasy w przemyśle metalurgicznym mamy już za sobą- dodał prezes Josep Vilaseca.

Polecamy również