Wesoło i ciekawie w Dzień Otwarty „Chreptowicza”

chczolo

ch1ch11ch14ch16ch56 ch55ch8ch4ch19 ch24 ch13 ch20ch37 ch41 ch42 ch44ch15 ch17 ch21 ch45 ch53 ch59ch12 ch27 ch43 ch58ch10 ch26 ch38ch18 ch32 ch35 ch57

Dla uczniów klas trzecich z gimnazjów i klas ósmych ze szkół podstawowych ostrowiecki „Chreptowicz” przygotował bardzo atrakcyjny Dzień Otwarty . W sobotnie przedpołudnie mury Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza wypełniła po brzegi młodzież zainteresowana nauką w słynnym „Chreptusie”. Duża jej część przybyła w towarzystwie rodziców i rodzeństwa. Swych gości w murach szkoły witali uczniowie ubrani w koszulki z nadrukiem szkolnego logo. Wraz z dyrekcją i gronem nauczycieli zapraszali do poznania liceum i panującej w nim atmosfery. Podczas części oficjalnej dyrektor Sławomir Miszczuk przedstawił tegoroczną ofertę edukacyjną , a wicedyrektor Piotr Pobiega przypomniał zasady rekrutacji. Uczniowie z poszczególnych klas opowiadali zaś o specyfice form i metod nauki w konkretnych profilach, które prezentowane były poprzez przygotowane stoiska edukacyjne. Obecni przy nich uczniowie zachęcali do pobierania ulotek informacyjnych i sami odpowiadali na zadawane przez gości pytania. Do wstąpienia w szeregi „Chreptusów” zachęcali także przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Katarzyna Pacholczak, Julia Łata i Filip Płatek, którzy za pomocą multimedialnej prezentacji zobrazowali bogactwo i różnorodność inicjatyw podejmowanych w ich szkole, a służących uatrakcyjnieniu uczniowskiej codzienności.

– W naszej szkole bardzo dużo się dzieje –mówił dyrektor Sławomir Miszczuk.- Oprócz solidnej nauki jest też dużo zabawy, dużo akcji kulturalnych i charytatywnych. Uczniowie zdobywają wszechstronną wiedzę, odnoszą sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz rozwijają swoje pasje. Cały czas chwalimy się ich osiągnięciami oraz bardzo wysoką pozycją szkoły w ogólnopolskich rankingach edukacyjnych. Od lat jesteśmy liderem w wynikach egzaminów maturalnych. Zajmujemy zaszczytne 1.miejsce w województwie, a co za tym idzie pierwsze w powiecie i w mieście. Otrzymaliśmy Złotą Tarczę przysługującą tylko najlepszym liceom w Polsce – podkreślał dyrektor.

Podczas Dnia Otwartego można było podziwiać także występy niektórych utalentowanych uczniów, którzy zaprezentowali swoje pasje: fitness artystyczny Karolina Skowron i Dominik Jewiak, grę na skrzypcach Aleksandra Adamus i Renata Kaczmarczyk, piękny wokal Zosia Pacholczak oraz umiejętności taneczne: Maja Dryja, Agnieszka Kozieł, Nina Skowron, Anastazja Matracka i Patrycja Sarnecka wraz z formacją 3Your Mind, do której należą. Wizytę gimnazjalistów i ósmoklasistów umilali jeszcze uczniowie, którzy częstowali gości przygotowanymi smakołykami kuchni obcych krajów, promując też w ten sposób naukę tychże języków. Na przybyłych uczniów czekały jeszcze ciekawe pokazy fizyczne, lekcja detektywistyczna z chemii oraz konkursy z kierunkowych przedmiotów. Nagrodami w konkursach były certyfikaty z ocenami celującymi i bardzo dobrymi, które zostaną wpisane do dziennika we wrześniu tym uczniom, którzy na dalszą edukację wybiorą „Chreptowicza”. Zatem, do zobaczenia we wrześniu!

 

Polecamy również