PARASPARTAKIADA 2023

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.”
św. Augustyn

3456723 maja ogród naszego przedszkola przeistoczył się w prawdziwą arenę sportowych zmagań, a to za sprawą naszej przedszkolnej PARASPARTAKIADY. Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, razem ze swoimi zdrowymi rówieśnikami, uczestniczyły w zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych. Celem tego przedsięwzięcia, które na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych wydarzeń, jest integracja wszystkich dzieci, popularyzowanie sportu oraz budzenie u niepełnosprawnych, poprzez sportową rywalizację, chęci i gotowości pokonywania barier.
Pani dyrektor Beata Krauze – Składanowska powitała wszystkich zgromadzonych i ogłosiła rozpoczęcie „PARASPARTAKIADY 2023”. Następnie każda grupa integracyjna przywitała pozostałych wymyślonym przez siebie sportowym okrzykiem:

Pszczółki’: „Pszczółki ćwiczą i biegają, dużą radość z tego mają!”

Żabki” i „Kotki” – „Sport to zdrowie – każde dziecko wam to powie!”

Kubusie” i „Motylki” – „Sport i zabawa to ważna sprawa!”

Biedronki”: „Sport to zdrowie, sport to ruch, graj fair play a będziesz zuch!”

Po powitaniu, w rytmie piosenki „Wesoła gimnastyka” przeprowadzona była rozgrzewka, która przygotowała dzieci do rywalizacji w konkurencjach sportowych: Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg z ruchomą rurką, toczenie piłki fitness do obręczy, ciągnięcie piłki lekarskiej w miskach, skoki w workach, konkurencja z liną.
Nasze przedszkolaki w prawdziwie sportowej atmosferze wspaniale pokonywały kolejne konkurencje zgodnie z zasadą „fair- play”, miały
możliwość poczucia smaku rywalizacji i zwycięstwa, a przede wszystkim świetnie się bawiły.
Ważna była również umiejętność współpracy w zespole, którą wszyscy zaliczyli na szóstkę!.
Mali sportowcy przez cały czas zmagali się nie tylko z innymi uczestnikami, ale również ze swoimi słabościami, dlatego w tej rywalizacji nie było przegranych, gdyż sam udział w tak wyjątkowej uroczystości jest WYGRANĄ!
PARASPARTAKIADA zakończyła się przy dźwiękach utworu zespołu Queen „We Are The Champions” („Jesteśmy mistrzami”) Po wystrzelaniu konfetti, uroczyście wręczono pamiątkowe puchary, w których znajdował się słodki upominek. Dodatkowo na wszystkich czekała owocowo – witaminowa niespodzianka.
Do zobaczenia za rok!

Polecamy również