Gaudeamus w WSBiP

Po raz 20. zabrzmiał w murach Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. Gaudeamus Igitur rozpoczynając kolejny jubileuszowy rok akademicki 2015/2016.

wsbip1wsbip2wsbip3wssbip przemarszDSC03444wsbvip rektorwsbip7wsbip schetynawsbip9 (2)wsbip6wsbip4wsbip 13wsbip9 (1)wsbip10wsvip 11wsbip tablicaZgromadzonych w Auli im. prof. F. Ryszki powitał Jego Magnificencja Rektor prof. Kazimierz Obodyński. Wśród zaproszonych gości byli obecni Założyciele Uczelni: prof. zw. dr hab. dr h.c. Zbigniew M. Doliwa-Klepacki oraz Stanisław Bobkiewicz. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna, Wiceminister Gospodarki Arkadiusz Bąk, Senator RP Jarosław Rusiecki, Poseł na Sejm RP Zbigniew Pacelt, Wiceprezydent Ostrowca Św. Marzena Dębniak, Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego Eligiusz Mich, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Włodzimierz Lesiak. Zaproszenie przyjęły również władze zaprzyjaźnionych uczelni: Rektor Akademii Polonijnej w Częstochowie Ks. Prof. dr hab. dr h.c. Andrzej Kryński, Rektor Radomskiej Szkoły Wyższej dr Zbigniew Kwaśnik, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UM w Lublinie prof. zw. dr hab. Teresa B. Kulik, Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego AWF prof. dr hab. Jerzy Nowocień. Na uroczystości nie zabrakło również byłych rektorów WSBiP: prof. dr hab. Bożeny Zboiny oraz prof. dr hab. Stanisława Zaborniaka.
Wspominając powstanie uczelni rektor przypomniał, że misją Założycieli było przeniesienie najlepszych wzorców akademickich do miasta powiatowego, z głębokim przeświadczeniem, że szkoła wyższa powinna być ważnym czynnikiem miastotwórczym i kulturotwórczym. Dziś wszyscy są świadomi trudności, jakie przeżywa szkolnictwo wyższe, ale w dalszym ciągu przyświeca optymizm, podbudowany doświadczeniem i satysfakcją z tego co już udało się osiągnąć. Z tym Uczelnia wkracza w trzecie dziesięciolecie działalności.
W roku akademickim 2015/2016 ostrowiecka uczelnia może poszczycić się naborem na następujące kierunki studiów licencjackich: ekonomia, bezpieczeństwo narodowe, pedagogika, pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne, oraz inżynierskich: geodezja i kartografia. Uczelnia prowadzić będzie również studia II stopnia podobnie jak w ubiegłym roku na kierunkach pielęgniarstwo i ekonomia, oraz po raz pierwszy na pedagogice. WSBiP zainaugurowała również rok akademicki w dwóch swoich wydziałach zamiejscowych: Limanowej – Bezpieczeństwo Narodowe i Ekonomia, oraz Tomaszowie Mazowieckim – Pedagogika i Pielęgniarstwo. Ogółem w bieżącym roku akademickim w ostrowieckiej uczelni będzie studiowało ok. 1200 osób.
Dużym zainteresowaniem w tym roku cieszą się studia podyplomowe, co skłoniło władze uczelni do zwiększenia limitu miejsc na kierunkach: Leader Manager, Zarządzanie Zakupami i Łańcuchem Dostaw, Edukacja dla bezpieczeństwa, Język angielski w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Rekrutacja na te studia podyplomowe została przedłużona do końca października.
Ostrowiecka uczelnia przyciąga chętnych do studiowania nie tylko z Ostrowca i okolic. Wielu z nich rekrutuje się z powiatów: starachowickiego, staszowskiego, skarżyskiego, lipskiego oraz opatowskiego.
Na jubileuszowy 20. rok akademicki zaplanowano wiele interesujących wydarzeń m.in. międzynarodową konferencję dot. konfliktu ukraińskiego, wykłady gościnne w szkołach ponadgimnazjalnych, seminaria naukowe, liczne konkursy z nagrodami, bal jubileuszowy dla studentów, absolwentów oraz kadry dydaktycznej.

Polecamy również