Uśmiech na twarzach seniorów

Duża sala w bursie szkolnej na osiedlu Słoneczne dosłownie pękała w szwach. Na dzisiejsze spotkanie zorganizowane przez Klub Pacjenta „Serce jak dzwon” oraz Radę Osiedla Słoneczne z okazji Dnia Seniora przyszło ponad dwieście osób. W spotkaniu uczestniczyli między innymi wiceprezydent Ostrowca Marzena Dębniak, dyrektor Urzędu Miasta w Ostrowu Anna Niedbała, poseł Andrzej Kryj, prezes Kluba Pacjenta „Serce jak dzwon” Małgorzata Krysa – Kowal, radni miejscy i powiatowi oraz zaproszeni goście.
Wszystkich gości przywitała Bożenna Majewska, znana ostrowiecka wolontariuszka.
– Jest mi niezmiernie miło, że aż tylu gości przybyło na nasze spotkanie – mówi Bożenna Majewska. – To tylko dowodzi tego jak ogromną popularnością cieszy się nasz klub pacjenta, który istnieje już 13 lat. Świadczy to także o ogromnym zaangażowaniu członków rady osiedla Słoneczne w sprawy społeczne swoich lokatorów.

Pani wiceprezydent Marzena Dębniak oraz doktor Małgorzata Krysa- Kowal otrzymały specjalne muzyczne dedykacje.

– W imieniu swoim oraz pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego chciałaby życzyć wszystkim seniorom dużo zdrowia oraz pogody ducha – mówi wiceprezydent Ostrowca Marzena Dębniak.- Muszę przyznać, że jestem z Państwem po raz pierwszy i jestem pod ogromnym wrażeniem. Cieszy mnie to, że nasi seniorzy są tak aktywni.
– Tak to już jest, że albo już się jest seniorem, albo seniorem się będzie mówi poseł Andrzej Kryj. – Padło już dzisiaj wiele ciepłych słów i podziękowań dla seniorów. Ja do tych podziękowań się dołączam, ponieważ seniorom zawdzięczamy bardzo dużo. Wielu z Państwa pracowało dla Ostrowca i nasze miasto budowało.
Podczas spotkania rozstrzygnięty został także konkurs „Balkony jak ogrody”. Zwyciężyła Daria Moskwa- Bęczkowska, mieszkanka bloku numer 1 na osiedlu Słoneczne.DSC04441DSC04443DSC04445DSC04451DSC04446DSC04447DSC04449DSC04448DSC04450DSC04457DSC04465DSC04452DSC04460DSC04458DSC04464DSC04461
– Dla mnie uprawianie mojego balkonowego ogrodu to sama przyjemność – mówi pani Daria.- Mój balkon jest kolorowy i jako jedyny na osiedlu wyposażony jest w pergolę. Moje ukochane kwiaty to surfinie. Sama je podlewam i doglądam.
Na stołach nie brakowało wspaniałych słodkości, a o część artystyczną wieczoru zadbali pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Słoneczne oraz „Perły Ryszarda Góry”. Uśmiech na twarzach wielu uczestników spotkania świadczył o wspaniałym spędzeniu wolnego czasu w swoim gronie.dzien seniora 1

Polecamy również