Inauguracja na Ogrodach

Dzisiaj w murach PSP nr 5 odbyło się zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Ogrody, które zainaugurowało prawdziwy maraton spotkań rad osiedlowych z mieszkańcami w naszym mieście, który potrwa aż do 31 marca. Wśród zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczyli prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, wiceprzewodnicząca rady miasta Joanna Pikus, radni miejscy i powiatowi, dyrektorzy i przedstawiciele spółek miejskich, funkcjonariusze straży miejskiej i policji.

Przewodnicząca Rady Osiedla Ogrody Hanna Wasik przypomniała, że w ubiegłym roku dzięki inicjatywie rady osiedla przy wsparciu władz miasta udało się zamontować cztery tablice informacyjne na terenie osiedla, wymieniono także piach w piaskownicach, naprawiono chodniki i schody.
Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński zapewnił, że także w tym roku kontynuowany będzie projekt Budżetu Obywatelskiego oraz program „Osiedle od nowa”.
– To od Państwa zależy jakiej inwestycji życzylibyście sobie na Waszym osiedlu w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Ja jedynie mogę zasugerować, że bardzo przydałaby się modernizacja boiska, na którym od wielu lat organizowany był wspaniały turniej piłkarski. Boisko powinno mieć poprawioną murawę i zostać porządnie ogrodzone. Na sali zasiada dzisiaj ponad 20 reprezentantów miasta. To świadczy o tym, że Państwa bardzo poważnie traktujemy. Czeka nas jeszcze dużo zmian w naszym mieście oraz na Waszym osiedlu. Ja bardzo życzyłbym sobie żeby Ostrowiec był miastem pełnym zieleni i żeby Ogrody przypominały prawdziwe zielone ogrody.

Prezydent podkreśli także, że jedną z najważniejszych spraw jest zapewnienie miejsc pracy w produkcji.

– W tej chwili dzięki trafnym decyzjom gmina dysponuje ponad 20 hektarami terenów inwestycyjnych – dodaje prezydent Jarosław Górczyński. – Tam powstaną zakłady pracy. Chciałbym zdementować jeszcze jedną pogłoskę. Na pewno do Ostrowca nie przyjmiemy uchodźców.
Prawdziwym przebojem zebrania okazały się ulotki Miejskiej Energetyki Cieplnej zachęcające do likwidacji piecyków gazowych i zastąpienie ich dostawą ciepłej wody użytkowej z węzła cieplnego
– Jeżeli chodzi o mnie to monterzy mogą przystępować do prac choćby jutro. Jest to doskonały pomysł. W końcu w naszych mieszkaniach będzie bezpiecznie – powiedział jeden z mieszkańców osiedla Ogrody.
Podczas spotkania mieszkańcy poruszali takie problemy jak: bezpieczeństwo na drogach osiedlowych, naprawa chodników oraz monitoring na osiedlu.ogrody1ogrody2ogrody3ogrody4ogrody5DSC05798DSC05811DSC05816DSC05810DSC05807DSC05797DSC05819DSC05817DSC05812DSC05820DSC05799ogrody7ogrody8ogrody9ogrody final

Polecamy również