W „Dziewiętnastce” świętowano Dzień Babci i Dziadka

dzien babaci pp19

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób!

Dni 21 i 22 stycznia w Przedszkolu Publicznym nr 19 jak co roku upłynęły pod hasłem „Dnia Babci i Dziadka”. Są to święta, które dają wiele ciepła, radości i miłości, a wnukowie mogą okazać dziadkom swój szacunek. Laurka, ręcznie robiony upominek, piosenka, wierszyk, taniec – na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.

Tegoroczna uroczystość miała jednak nieco inny charakter niż zwykle, bo bez zaproszonych gości. Mimo pandemii i okresu feryjnego przedszkolaki stanęły na wysokości zadania. Przygotowały niespodziankę w formie krótkiego programu artystycznego dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. W całym przedszkolu panował radosny nastrój, z sal rozbrzmiewały piosenki, dzieci recytowały wiersze, prezentowały tańce. Wszystko po to by Babcie i Dziadkowie mogli zobaczyć umiejętności swoich pociech na przedszkolnym facebooku i stronie internetowej przedszkola.

To nie koniec świętowania w „Dziewiętnastce”. Przedszkole bierze udział w III Ogólnopolskim Konkursie Logopedyczno – plastycznym pt. „Czy naprawdę trudne głoski?” .

Chętne babcie z naszej placówki czytały dzieciom utwory patrona naszej placówki Jana Brzechwy. Przesłane filmiki zostały odtworzone naszym przedszkolakom w poszczególnych grupach.

Dyrektor placówki i pracownicy pragną złożyć wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim zdrowia. Pragniemy również podziękować za ciepło, serdeczność i miłość jaką przekazujecie swoim wnukom.

Koordynatorami uroczystości były panie Monika Słowińska i Magdalena Kawiak.

Tekst i foto PP nr 19p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13 p14 p15 p16 p17 p18 p19 p20 p30 p31 p32 p33 p34

Polecamy również