CKU wspiera w drodze do sukcesu

Słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego spotkali się z przedstawicielką Powiatowego Urzędu Pracy Edytą Chabą, a także pracodawcami Sebastianem Majewskim i Pauliną Węgłowską, którzy stosunkowo niedawno pozyskali środki na działalność gospodarczą z ostrowieckiego urzędu pracy oraz założycielem i dyrektorem niepublicznego przedszkola Smyk i niepublicznych szkół im. S. Konarskiego Kingą Wnuk, która ma zdecydowanie dłuższy staż na drodze do sukcesu.

cku wspira1cku wspiera2Sebastian Majewski urzekł zebranych odwagą w podejmowaniu wyzwań i realizacji swoich pasji. Porzucił bowiem stabilną, dobrze płatną pracę na rzecz produkcji rowerów retro, w przyszłości zaopatrzonych w silnik elektryczny. Zaprezentował model takiego roweru podczas spotkania i trzeba przyznać – wzbudził spore zainteresowanie. Wiary we własne siły i odwagi życzyła zebranym również właścicielka zakładu usług pogrzebowych Arkadia, dzieląc się z uczestnikami spotkania refleksjami na temat zakładania firmy, mówiąc o swoich obawach, przeciwnościach losu, a jednocześnie pomocy życzliwych ludzi.
O konieczności zaangażowania, wytężonej pracy i wiary we własne marzenia oraz korzystaniu z doświadczeń innych, mocy współpracy w drodze do sukcesu mówiła Kinga Wnuk, prekursorka oświaty niepublicznej w Ostrowcu Św., wielokrotnie nagradzana za działania na rzecz edukacji i przedsiębiorczości.
– To już kolejne działanie mające na celu wspieranie naszych słuchaczy na rynku pracy, motywowanie ich do aktywności. Mam nadzieję, że słuchacze skorzystają z uwag bardziej doświadczonych w tym zakresie osób. Serdecznie dziękuję również Powiatowemu Urzędowi Pracy, a także pracodawcom za przybycie i w ogóle wszystkim współpracującym z nami przedsiębiorcami za życzliwość i otwartość, z którą od początku pracy w CKU się spotykam – podsumowała dyrektor CKU Aneta Pierśicńska-Maruszewska.

Polecamy również