Zakończenie projektu „W kolorowej krainie matematyki”

1 2 3 4 5 6 7 8 9Od 13 lutego do 31 maja w Przedszkolu Publicznym nr 16 prowadzone były zajęcia grantowe „Rosnę z matematyką” zorganizowanego przez Fundację mBanku w ramach projektu „W kolorowej krainie matematyki”. Program „Rosnę z matematyką” powstał dla tych, którzy chcą pokazać dzieciom jak fascynujący może być świat matematyki.

Prowadzone zajęcia dydaktyczne miały na celu rozwijanie kompetencji matematycznych i podstawowych kompetencji naukowo – technicznych dla dzieci. Doskonalenie logicznego i twórczego myślenia, doskonalenie skupiania się na celu, rozwijanie umiejętności matematycznych, doskonalenie otwartości i łatwości nawiązywania kontaktów oraz współpraca w zespole.

Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach projektowych. W ostatnim tygodniu zajęć odbyło się matematyczne zakończenie projektu. Zadaniem dzieci było wykonanie matematycznych gofrów, które były słodką niespodzianką dla uczestników projektu. Każdy uczestnik otrzymał dyplom udziału w zajęciach. Uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnych działań w nowym roku szkolnym. Dziękujemy prowadzącym nauczycielkom za ciekawe i pouczające zajęcia oraz wszystkim dzieciom za aktywny udział.

Polecamy również