Super akcja profilaktyczna

W przedszkolu „Pajacyk” na osiedlu Ogrody odbyła się pierwsza w tym roku „Sobota ze zdrowiem”. W ubiegłym roku akcje bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich zainicjowali radni z komitetu prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.
Akcja na osiedlu Ogrody cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Z badań i konsultacji skorzystało ponad 200 osób. sobota 1sobota 2sobota4
– Jesteśmy bardzo zadowoleni że na naszego zaproszenie odpowiedziało tak wielu mieszkańców. Pacjenci mogą skorzystać z porady diabetologa doktor Małgorzaty Bień, internisty- Danuty Barańskiej i pediatry Haliny Sławek. – mówi radna Joann Pikus, koordynatorka akcji, która wspólnie z Łukaszem Dybcem pomagała w sobotę przy przyjmowaniu pacjentów.
Na badania skusił się również prezydent, który nie krył zadowolenia z tej inicjatywy.
– Ubiegłoroczne „Soboty ze zdrowiem” pokazały jak wielkie jest zapotrzebowanie wśród społeczeństwa na tego typu akcje. Cieszę się, że radni z mojego klubu podjęli taką inicjatywę, bo statystyki z ubiegłego roku pokazują że warto i trzeba organizować „Soboty ze zdrowiem”- przyznał prezydent Jarosław Górczyński.
W przedszkolu „Pajacyk”, gdzie była prowadzona akcja pacjenci mogli zbadać poziom cukru, zmierzyć ciśnienie, wykonać próby wątrobowe. Kolejne spotkanie zaplanowano na początek kwietnia, na osiedlu Ludwików.

Polecamy również