45 lat osiedla

ro slonkooro slonkooo2Pani wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Marzena Dębniak, pracownicy urzędu miasta, prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej Dariusz Wojtas, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele policji i straży miejskiej uczestniczyli dzisiaj w zebraniu sprawozdawczym rady osiedla ”Słoneczne” Radę poprowadził przewodniczący rady osiedla Wiesław Wójcicki. W zebraniu wzięło udział 22 gości i 25 mieszkańców osiedla. Zebranie odbyło się w Publicznym Gimnazjum nr.3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-W roku 2015 odbyło się jedenaście posiedzeń na których przyjęto czternaście uchwał , omawiane były bieżące sprawy osiedla jak i wnioski, które w formie pisemnej składane były do odpowiednich instytucji. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy szereg przedsięwzięć o charakterze integracyjno-kulturalnym, były to: Dzień Dziecka, Dzień Seniora, Piknik Dla Dzieci I Dorosłych, Mikołajki, Spotkanie Opłatkowe, Dzień Kobiet. W ramach projektu „Osiedle Od Nowa” zakupiona została huśtawka „bocianie gniazdo”. W ramach „Budżetu Obywatelskiego” złożono projekt który dotyczył remontu ulicy Siennieńskiej, Niestety na ten projekt zagłosowało tylko 15 osób-mówi przewodniczący Wiesław Wójcicki. W 2017 roku osiedle Słoneczne będzie obchodziło jubileusz 45 lat istnienia, mieszkańców zapraszamy na tworzenie razem z nami programu na jubileusz. Ostrowiec Świętokrzyski w 2017 roku będzie miał 420 lat.
-Zobaczcie państwo ile osób jest na tej sali- mówi wiceprezydent Marzena Dębniak, ja nie chcę liczyć ile jest mieszkańców a ile osób którzy przyszli tu z racji funkcji. To świadczy tylko o jednym: jeżeli coś chcemy mieć do czegoś dążyć to się zmobilizujmy i idźmy głosować.
Mieszkańcy poruszyli kwestię aroganckiego zachowania młodzieży z Zespołu Szkół nr.2
-Nie ma mowy o zwróceniu im uwagi, bo można się spotkać z bardzo ostrą reakcją, piją, palą używają bardzo wulgarnych słów a nie daleko jest plac zabaw na którym bawią się malutkie dzieci-mówi jeden z mieszkańców osiedla, niejednokrotnie zgłaszałem do straży miejskiej o interwencję, owszem były one wskazane i udane, ale nie mogę stać i co 45 minut dzwonić. Tak więc proszę o monitorowanie tego terenu z większą częstotliwością.
-Młodzież musi mieć co robić, musi mieć jakąś alternatywę, my otworzyliśmy sale gimnastyczne w piątki i soboty, budujemy nowe boiska by mogli się że tak powiem „wyżyć”- mówi wiceprezydent Marzena Dębniak

Podczas zebrania złożono szereg wniosków między innymi:
– rozłożenie ubytków wody na wszystkich mieszkańców osiedla
-monitoring osiedla
-modernizacja oświetlenia

M.Mro slkono8ro slonko3ro slonko6ro slonko2

Polecamy również