„Groclin” inwestuje w Ostrowcu !!!

Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Firma „Groclin” zamierza otworzyć w naszym mieście filię swoich zakładów, a to oznacza dodatkowe 300 miejsc pracy, głównie dla szwaczy i szwaczek. W Ostrowcu będą szyte pokrowce na fotele samochodowe dla bardzo znanych producentów z rynku motoryzacyjnego. Pierwsze osoby zostaną zatrudnione w połowie maja. Dzisiaj w naszym mieście na zaproszenie prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego przebywali przedstawiciele zarządu firmy „Groclin”.

– Na nasze zaproszenie odpowiedział pan prezes Andre Gerstner, pani wiceprezes Barbara Sikorska, a także dyrektorzy pracujący w firmie „Groclin” – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – „Groclin” to giełdowa spółka o bardzo ustabilizowanej marce. Rozmowy jakie prowadzimy z zarządem dotyczą lokalizacji filii „Groclinu” w naszym mieście. Nie ukrywam, że były to rozmowy trudne, ale udało się przekonać naszych gości, że w Ostrowcu warto zainwestować. Mamy potencjał ludzki. Wiele szwaczek pracowało w „Wólczance”, „Gambo” i innych zakładach odzieżowych.

Zarząd spółki jest zachwycony konkretnymi rozmowami z władzami naszego miasta.

– Od kilku tygodni jesteśmy w stałym kontakcie z Panem Prezydentem – mówi prezes firmy „Groclin” Andre Gerstner. – Nasza firma stale się rozwija i chcemy zyskiwać nowe rynki zbytu. Tym samym chcemy zwiększyć produkcję. Chcemy w Ostrowcu otworzyć filię. W maju rozpocznie się proces rekrutacji, a obecnie poszukujemy odpowiedniej hali. Bardzo nam zależy na dobrej współpracy z Panem prezydentem i samorządowcami. To ma być długofalowa współpraca. Dla nas to bardzo ważna inwestycja. Chcemy zacząć realizować projekt jak najszybciej.

Groclin” to bardzo znana marka w kraju i za granicą.

– Współpracujemy ze znanymi koncernami motoryzacyjnymi, a nasz główny produkt to poszycia foteli samochodowych – mówi wiceprezes zarządu firmy „Groclin” Barbara Sikorska. – Obecnie pojawiła się szansa pozyskania nowych partnerów handlowych, dlatego też chcemy zwiększyć produkcję. W Ostrowcu mieszka wielu szwaczy i szwaczek. Oczywiście tych ludzi trzeba będzie odpowiednio przeszkolić do nowej produkcji, ale to są ludzie z doświadczeniem, a to dla nas jest niezwykle ważne. Oferujemy bardzo dobre warunki zatrudnienia. Już poszukujemy odpowiedniego budynku dla filii naszej firmy w Ostrowcu. Mamy już kilka obiektów na uwadze.

300 dodatkowych miejsc pracy w Ostrowcu to wspaniała wiadomość. Jest to szansa na rozwój dla naszego miasta. Jak widać inwestorzy coraz łaskawszym okiem patrzą na Ostrowiec. Wszystko to zasługa odpowiednich negocjacji i warunków im proponowanych.groclin1groclin2groclin3

Polecamy również