Kobieta też biła

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 53 lat oraz 31 – letnią kobietę. Są oni podejrzewani o pobicie 38 – latka. Wszystko rozegrało się w piątek podczas ich wspólnego spożywania alkoholu na łąkach, na obrzeżach miasta. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem. Dyżurny ostrowieckiej komendy został powiadomiony telefonicznie o pobiciu 38 – letniego mężczyzny. Do zdarzenia miało dojść na łąkach na obrzeżach Ostrowca Świętokrzyskiego. Na miejsce od razu został skierowany policyjny patrol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej 38 -latek w towarzystwie swoich znajomych spożywał alkohol na pobliskich łąkach. W pewnym momencie doszło do sprzeczki pomiędzy nim, a dwoma mężczyznami i kobietą, którzy w efekcie pobili pokrzywdzonego. Po tym jak na skutek uderzeń pięścią w głowę pokrzywdzony przewrócił się, wszyscy troje dalej bili i kopali go po całym ciele. Kiedy napastnicy uspokoili się, pokrzywdzony wraz ze swoją znajomą oddalili się z miejsca zdarzenia i wezwali policję. Mundurowi już chwilę później na łąkach zatrzymali sprawców pobicia. Byli to dwaj mężczyźni w wieku 31 i 53 lat oraz 31 – letnia kobieta. Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Młodszy z mężczyzn miał ponad 1,7 a starszy ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 31 – letnia napastniczka miała natomiast ponad 4 promile.  

Załoga wezwanej na miejsce karetki pogotowia przewiozła pokrzywdzonego do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Troje napastników trafiło do policyjnej celi. Wczoraj po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili im zarzuty. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również