Dni otwarte w „Konarskim”

W dniach 12-14 maja odbyły się Dni Otwarte Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego, w czasie których szkołę odwiedziło ponad 300 uczniów klas trzecich ze wszystkich ostrowieckich gimnazjów oraz gimnazjum w Szewnie.

Dwugodzinny program dla każdej z klas obejmował zajęcia zarówno w szkole jak i ogrodzie prezentujące nowoczesne pomysły na nauczanie z wykorzystaniem kości Story Cubes, zadań z zakresu TRIZ Pedagogiki czy programu Destination Imagination. Były również zajęcia z obcokrajowcami Meiryane z Brazylii i DingfanZhao z Chin realizowane w ramach stałej współpracy szkół Konarskiego z organizacją AIESEC, prezentacja oferty liceum, pomocy dydaktycznych oraz planów powstającej właśnie nowej części obiektu szkolnego. Całość kończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów i quizem z niespodzianką dla każdej z klas. Jako, że szkoły Konarskiego od lat słyną również z musicalowej pasji w każdej klasie spośród prawidłowych odpowiedzi rozlosowano podwójnezaproszenie na dance musical Art Factory.

Odwiedzającym bardzo podobała się nowoczesna siedziba szkoły, edukacjadwujęzyczna, informatyka z robotyką, współpraca z AIESEC i LeafAcademy, przygotowanie do certyfikatów językowych czy rozszerzenia wybranych przedmiotów od 1 klasy. Blisko czterdziestu uczniów zadeklarowało chęć udziału w przykładowych zajęciach dwujęzycznych realizowanych przez szkołę

Najbardziej podoba mi się to że szkoła współpracuje z ludżmi z różnych krajów-mówi Paulina Słapek jedna z gimnazjalistek odwiedzających szkołę- oczywiście dwujęzyczność szkoły i wysoki poziom języka angielskiego.

Współorganizatorami Dni Otwartych byli uczniowie klasy II i III Niepublicznego Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego, którzy w nowej roli sprawdzili się znakomicie.

Rekrutacja do szkoły trwa. Informacje na stronie www.edukacja.org.pl.

Polecamy również