Bili w klatce schodowej

radowozz222

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch 19-latków i 20-latka. Są oni podejrzewani o sobotnie pobicie dwóch mężczyzn. Wszyscy napastnicy byli nietrzeźwi. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Do zdarzenia doszło w sobotnie południe. Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, kilku młodych mężczyzn bije dwóch innych. Policjanci, którzy natychmiast udali się na miejsce zastali w jednym z mieszkań dwóch mężczyzn w wieku 27 i 31 lat, na ciele których widoczne były różne obrażenia. Jak wynikało z ustaleń Policji, do zdarzenia doszło chwile wcześniej na klatce schodowej w tym bloku. Pokrzywdzeni zostali zaatakowani przez trzech nietrzeźwych, młodych mężczyzn, którzy wyszli z sąsiedniego mieszkania.
Już po chwili funkcjonariusze zatrzymali sprawców we wskazanym mieszkaniu obok. Byli nimi dwaj 19 – latkowie i 20 – latek. Mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, jeden z 19 – latków miał blisko 2,5, drugi blisko 2 a 20 –latek blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie.
Śledczy przedstawili im zarzuty, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również