Porcelanowa reprezentacja

Jak już informowaliśmy Fabryka Porcelany AS Ćmielów jak zawsze stara się przygotować coś nowego zwianego z najważniejszymi wydarzeniami w kraju i na świecie. Były wykonywane m.in. figurka Zakochana Księżna Kasia (przygotowana na ślub w królewskiej rodzinie Windsorów), figurki psów dla Prezydentów USA, czy też obrazy na porcelanie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 (limitowana edycja 12 obrazów).

Aktualnie tematem numer 1 są Mistrzostwa Europy 2016 we Francji i również harmonogram produkcji został porce rep1porce reprpodporządkowany realizacji zamówień związanych z turniejem. W Ćmielowie na sklepowych i magazynowych półkach pojawili się biało-czerwoni. Są porcelanowi Lewandowski, Krychowiak, Błaszczykowski, Pazdan, Milik, Kapustka oraz pozostali piłkarze z kadry narodowej. Na każdy mecz przygotowywane są także porcelanowe statuetki, przedstawiające pojedynek dwóch piłkarzy.

Każda figurka jest ręcznie wykonywana i ręcznie malowana z użyciem określonych farb ceramicznych, które maja odwzorować strój reprezentacji wybranego kraju. Porcelanowi piłkarze posiadają certyfikaty autentyczności, do którego wpisywany jest unikatowy numer danej figurki oraz wszystkie dane.

-Cieszy nas ogromnie fakt, że wśród kibiców są miłośnicy porcelany. Zrealizowaliśmy już kilkanaście figurek na specjalne zamówienie, a kolejne są wykonywane. Zamówienia płyną nie tylko z Polski. Porcelanowi Piłkarze trafili już do rąk klientów m.in. z Francji (czyli do serca tegorocznych mistrzostw), Niemiec, Anglii oraz za ocean. A po wczorajszym meczu mamy zapytanie o wykonanie z porcelany zawodnika drużyny Islandii. Dziś wypalona zostanie porcelanowa Statuetka Piłkarze z zawodnikami: polskim i portugalskim, która jeszcze rano była dekorowana 24karatowym złotem. „Pojedzie” ona do Francji na mecz. Mamy nadzieję, że przyniesie naszej reprezentacji szczęście- poinformowała Emilia Kwiecień, z Fabryki Porcelany As Ćmielów.

 

Polecamy również