Potrzebny parking rowerowy

Podczas czwartkowej sesji rady miasta radna Marta Woźnicka – Kuzdak zwróciła się z propozycją utworzenia parkingu rowerowego w pobliżu kina „Etiuda”.

– W imieniu mieszkańców, szczególnie peryferyjnych dzielnic naszego miasta korzystających z punktów handlowo- usługowych umieszczonych wzdłuż Alei 3-maja zwracam się z prośbą o zamontowanie w okolicach parkingu samochodowego przy kinie „Etiuda” miejsc parkingowych dla rowerów – mówi radna Marta Woźnicka – Kuzdak. – W okresie wiosenno- letnim dla wielu mieszkańców Ostrowca rowery to najczęstszy środek lokomocji i w coraz większej liczbie miejsc na ostrowieckich osiedlach takie parkingi powstają, co bardzo cieszy rowerzystów. Jeszcze do ubiegłego roku przed kinem „Etiuda” był parking na pięć rowerów, który doskonale pełnił swoją funkcję. Został on niestety zlikwidowany. Po tej likwidacji efekt jest taki, że mieszkańcy mocują rowery do ławek lub do słupów oświetleniowych. Z kolei parking rowerowy, który znajduje się w parku za fontanną nie spełnia swojej funkcji, ponieważ jest za bardzo oddalony i nie widoczny od strony chodnika. Najbliższy parking rowerowy znajduje się w pobliżu Poczty Głównej lecz bardzo często w godzinach szczytu brakuje tam wolnych miejsc. Apeluje o utworzenie parkingu rowerowego w pobliżu kina „Etiuda”.

W sprawie utworzenia nowego parkingu rowerowego głos zabrał prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.

– Jak najbardziej zajmiemy się tą sprawą- mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Ja rowerzystów bardzo popieram. Stojaki na rowery zostaną ustawione w pobliżu parkingu. Jest to rozwiązanie doraźne, ponieważ czeka nas remont alei 3- maja. Na odnowionej ulicy DSC07016DSC07010na pewno też będą stojaki na rowery – dodał prezydent Jarosław Górczyński.

Polecamy również