Udany turniej na Gutwinie

turrrgutczolo

Zakończył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta-Gutwin 2016. Organizatorami zawodów byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner. Turniej miał charakter międzynarodowy, ponieważ wystąpił w nim austriacki tenisista Robert Velghe.tur guut1turrgut2turgutt3tuirgutt4

W finale singla open zagrali dwaj najlepsi ostrowieccy tenisiści: Maciej Nowak i Zbigniew Dąbrowski. Mecz był bardzo zacięty i mógł przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym fanom białego sportu. Pierwszy set zakończył się wygraną Zbyszka 6-4, w drugiej partii zwyciężył Maciek 7-5. O wszystkim miał zdecydować supertiebreak. Niestety przy stanie 2-2 rozszalała się burza i panowie byli zmuszeni przerwać pojedynek. Niebawem zostanie podany termin dokończenia meczu. Trzecie miejsce wywalczył Zbigniew Jopek. Zawodnik z Ożarowa w decydującym spotkaniu wygrał z Damianem Bębnem 6-2 6-2. Najbardziej zacięte były mecze deblowe. W grze podwójnej zwyciężyli Kamil Kozakiewicz i Krzysztof Reszka., którzy w finale pokonali debel Paweł Barański/Sebastian Dwojak 7-5 6-3. W spotkaniu o 3 miejsce Dariusz Kiljański i Marcin Nartowski wygrali z Mirosławem Orłowskim i Mateuszem Dziewięckim 3-6 7-6 10-3.
Wśród kobiet zwyciężyła Marta Bęben. Młoda nadzieja ostrowieckiego tenisa w finale pokonała Katarzynę Listek 6-2 6-3. Na najniższym stopniu podium po wygranej 6-2 6-2 nad Jolantą Wiśniewską uplasowała się Joanna Targowska.
W najmłodszych kategoriach bardzo wysokie umiejętności pokazało rodzeństwo Jopków. Ola i Kuba zapowiadają się na świetnych zawodników
W kategorii dzieci wygrała Aleksandra Jopek przed Marią Kozakiewicz i Kaliną Kozakiewicz. Wśród młodzieży zwyciężył Jakub Jopek przed Julią Kwiecień i Wojciechem Marczykiem.
Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta – Gutwin 2016 ( prawie) przeszedł do historii. Do rozegrania został jeden set najbardziej prestiżowej kategorii open. Mecze finałowe cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Zawody świetnie wpasowały się w festyn na Gutwinie. To była świetna promocja tenisa w naszym mieście. Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner serdecznie dziękuje prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za pomoc w organizacji turnieju, ufundowanie pucharów i nagród. Miejmy nadzieję, ze turniej na Gutwinie wejdzie na stale do kalendarza imprez sportowych rozgrywanych w naszym mieście.

EKSTRAKLASA

Kolejne spotkania rozegrali tenisiści ekstraklasy Ostrowieckiej Ligi Tenisowej pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego. Dobrą formę prezentują Łukasz Ligocki i Dariusz Kiljański. Obaj odnieśli po dwa zwycięstwa i awansowali w tabeli. Liderem jest Zbigniew Dabrowski 22 pkt przed Piotrem Oparowskim 20 pkt, Łukaszem Ligockim i Maciejem Nowakiem po 17 pkt.

Wyniki:

Ligocki-Cichoński 4-6 6-2 6-3

Ligocki-W. Nowak 6-2 6-3

Kiljański-Szurmiak 7-5 6-2

Kiljański-Młodawski 6-3 6-0

Jagodziński-Szurmiak 6-2 6-0

I LIGA

Dziewięć spotkań odbyło się na zapleczu ekstraklasy. Po 2 zwycięstwa odnieśli wicelider Krzysztof Reszka, Jacek Wziątek i Bartosz Kitliński. Walka o awans i baraże będzie trwała do samego końca. Z powodu kontuzji z rozgrywek wycofał się Robert Michalak. W tabeli prowadzi Kamil Kozakiewicz 30 pkt przed Krzysztofem Reszką i Jackiem Wziątkiem po 20 pkt oraz Mirosławem Orłowskim 14 pkt.

Wyniki:

Wziątek- Nartowski 6-1 6-1
Gromski- Pękalski 6-1 6-1
Reszka- Pękalski 6-1 6-1
Kitliński- Nartowski 6-3 6-1
Kitliński-Pożoga 6-4 7-6
Wieczorek- Pożoga 6-0 6-2
Reszka- Orłowski 7-5 6-3

Wziątek-Lipczyński 6-1 6-1

Gromski-Orłowski 6-2 1-6 6-2

 

II LIGA –TOP12

Kolejne spotkania rozegrano w TOP 12 II ligi. W meczu na szczycie Zbigniew Jopek pokonał Damiana Bębna 6-0 6-0 i objął prowadzenie w tabeli. Najwięcej emocji było w spotkaniu Wojciecha Żurka ze Sławomirem Skowronem. O wygranej Żurka przesądził zwycięski tiebreak trzeciego seta. W tabeli prowadzi Zbigniew Jopek 21 pkt, przed Damianem Bębnem 20 pkt, Olafem Zawadzkim 14 pkt, Sebastianem Dwojakiem 13 pkt i Sławomirem Skowronem 12 pkt.
Wyniki:
Jopek- Beben 6-0 6-0
Jopek- Szmajda 6-0 6-1
Żurek-Skowron 7-5 3-6 7-6
Bęben- Żurek 6-3 6-4

 

PUCHAR LIGI

W piątek rozlosowano pary 1/4 finału Pucharu Ligi. Tradycyjnie nie zabraknie ciekawych spotkań. Termin rozegrania ćwierćfinałów to 25 sierpnia.
Oto zestaw par:
Grzegorz Gromski- Witold Nowak
Roman Jagodziński/ Radosław Miśkiewicz- Dariusz Kiljański
Sławomir Młodawski- Maciej Nowak
Piotr Oparowski/ Marcin Nartowski- Łukasz Ligocki

Polecamy również