Rekordowa obsada turnieju

Aż 700 uczestników, 58 drużyn, w tym jedna żeńska, 9 grup wiekowych. Rekordowa obsada Piłkarskiego Turnieju „Ogrody” 2016, który rozpoczął się dzisiaj oczywiście na boisku na osiedlu Ogrody. Główny patronat nad turniejem objął prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.

– Jest to bardzo fajna inicjatywa i odpowiedź na apel mieszkańców – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Chciałbym przypomnieć, że jednym z wniosków w Budżecie Obywatelskim był remont boiska na osiedlu Ogrody. Rożne były pomysły na zagospodarowanie tego terenu łącznie z takim, że ktoś kiedyś chciał go sprzedać pod budowę pawilonów handlowych. Ja jestem przeciwnikiem to typu działania, bo to boisko ma swoją historię. Tu był rozgrywany największy turniej dzikich drużyn w Polsce. Chciałbym podziękować organizatorom za reaktywowanie Turnieju Ogrody. Zainteresowanie piłką nożną w Ostrowcu jest bardzo duże.

Na osiedlowym boisku pojawiły się w tym roku nowe barierki, łapacze i bramki.turniej ogrodyDSC07244DSC07257DSC07259ogrody kozikDSC07250DSC07251DSC07266

– To już jest piąta edycja turnieju, który postanowiliśmy reaktywować w 2012 roku – mówi Emil Banasik, prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Wspierania Sportu. – Rekordowa obsada bardzo cieszy. Jest to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu dla tych, którzy podczas wakacji pozostali w domach lub po prostu z wakacji już powrócili.

Atrakcją dla tych, którzy przyszli dzisiaj na boisko na osiedle Ogrody zapewne była prezentacja drużyny KSZO 1929 Ostrowiec. Po prezentacji na boisko wybiegli najmłodsi adepci piłkarstwa- cztero i pięcioletni chłopcy, którzy wykazali ogromną chęć sportowej walki.

Polecamy również