Wycieczka do Walewic

Na spotkanie z Borutą…

Komisja Krajoznawcza Oddziału PTTK im. Mieczysława Radwana zaprasza na autokarową wycieczkę krajoznawczą po regionie łódzkim. Odbędzie się ona 1-2 października, z bazą noclegową w słynnych Walewicach.

Ci, którzy zdecydują się na wspólną eskapadę z „Radwanem” złożą wizytę na zamku w Oporowie, gdzie jest urządzone Muzeum Wnętrz. W muzeum w Kutnie poznać przebieg bitwy nad Bzurą, jednej z najbardziej znanych bitew wojny obronnej 1939 roku. Odwiedzą Łęczycę – miasto kojarzone głównie z zamkiem królewskim, w podziemiach którego mieszka Boruta, a także wieś Tum ze słynną potężną archikolegiatą NMP i św. Aleksego, należącą najwspanialszych przykładów architektury romańskiej w Polsce. Dotrą do „pępka Polski” w Piątku. W Walewicach odbędą spacer śladami Napoleona i Marii z Łączyńskich Walewskiej. W Łowiczu poznają bliżej tutejszą kulturą ludową. Turystycznym smaczkiem będzie wizyta w pałacu Radziwiłłów w Nieborowie, w którym zachowało się oryginalne przedwojenne wyposażenie i zbiory dzieł sztuki, a także pobliski ogród romantyczny w Arkadii. W drodze powrotnej wycieczkowicze odwiedzą arboretum w Rogowie, które szczególnie w tym okresie warto obejrzeć, ze względu ma przepięknie przebarwiające się krzewy i drzewa, przede wszystkim klony.

– Region łódzki ma wiele do zaoferowania turystom. Jest on bardzo bogaty pod względem dziedzictwa kulturowego. Wiele znajdujących się tu obiektów zachwyca przyjezdnych swą architekturą i historią. Podczas naszej wycieczki poznamy niektóre z nich- mówi Tadeusz Krawętkowski, prezes Zarządu Oddziału PTTK im . M. Radwana.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat wycieczki można uzyskać w siedzibie Oddziału przy alei 3 Maja 6 (budynek Kina Etiuda, II piętro) oraz pod numerem tel. 505444874.

Polecamy również