Moc biegaczy

MosirGutwinRun: Sylwek Lepiarz pokazał moc!

Czwarta runda IV MosirGutwinRun2016 przebiegła pod zdecydowane dyktando ostrowczanina Sylwestra Lepiarza. Wychowanek MUKS THM pewnie wygrał bieg na 5km, ale prawdziwą moc pokazał na dwukrotnie dłuższym dystansie, deklasując rywali. W obu biegach zaliczanych do klasyfikacji cyklu „Półmaratonu i maratonu na raty” ukończyło, mimo dużego upału ponad 150 osób (80 na 5km, 56 na10km i 20 w marszu nordic walking). W ręce osób, którym już po czwartej rundzie udało się skompletować czterokrotny udział na jednym z dystansów, powędrowały okolicznościowe koszulki techniczne z logo imprezy.

Walka do ostatnich metrów na dystansie 5km

W poprzednich rundach w biegu na 5km triumfowali Michał Karasiński (dwukrotnie) i Michał Jagieło (raz). Tym razem, choć obaj stanęli na podium, musieli uznać wyższość Sylwestra Lepiarza, który choć do ostatnich metrów musiał odpierać ataki Michała Jagieło, wydaje się, że kontrolował bieg. Wśród kobiet, pod nieobecność prawdziwej dominatorki tegorocznego cyklu – Kingi Kacugi z Bałtowa, po triumf w biegu na 5km sięgnęła ostrowczanka, była pływaczka KSZO, a obecnie trenująca triatlon w kieleckim Akwedukcie, Wiktoria Zawolik. Tuż za nią na podium, ze znaczną stratą, finiszowały starachowiczanka Kinga Brzoszkiewicz i Natlia Gębka (Truskolasy).

Bieg na 10km zdominowany przez Lepiarza

Na dystansie 10km również spodziewano się mocnej rywalizacji triumfatorów biegów z poprzednich rund – Sylwestra Lepiarza, który wygrywał w dwóch pierwszych rundach oraz Michała Jagieło, który (pod nieobecność Lepiarza) wygrał trzecią rundę. Od pierwszych metrów wysokie tempo biegu narzucił Lepiarz. Gdy wybiegał z lasu na kończącą bieg pętlę wokół zbiornika wodnego na Gutwinie miał już ogromną przewagę nad resztą stawki. Rywalizację ukończył z miażdżąca przewagą ponad 4 minut i 9 sekund. Gdy wpadał na metę drugi Jagieło miał przed sobą jeszcze liczącą niemal kilometr wspomnianą pętlę wokół stawu. Trzeci na mecie zameldował się kolejny z ostrowczan – Przemysław Pronobis. Wśród kobiet ponownie na podium – tym razem na jego najwyższym stopniu – Kinga Brzoszkiewicz ze Starachowic, a tuż za nią kielczanka Agnieszka Gałucha i ostrowczanka Justyna Widerska-Curyło.

Podium 4. rundy IV MosirGutwinRun2016:

Półmaraton na raty (ok. 5km), mężczyźni:

1. Sylwester Lepiarz (Ostrowiec Św. / Asics Frontrunner / MUKS THM) – 00:19:01

2. Michał Jagieło (Lubienia / Husaria Race Team) – 00:19:05

3. Michał Karasiński (Janowice / SMS Ostrowiec ŚW. / KKB Rudnik) – 00:19:19

Półmaraton na raty (ok. 5km), kobiety:

1. Wiktoria Zawolik (Ostrowiec Św. / TS Akwedukt Kielce) – 00:22:54

2. Kinga Brzoszkiewicz (Starachowice) – 00:24:17

3. Natalia Gębka (Truskolasy) – 00:25:08

Maraton na raty (ok. 10km) – podium mężczyzn:

1. Sylwester Lepiarz (Ostrowiec Św. / Asics Frontrunner / MUKS THM) – 00:35:26

2. Michał Jagieło (Lubienia / Husaria Race Team) – 00:39:35

3. Przemysław Pronobis (Ostrowiec Św. / AlleBeauty.pl) – 00:40:06

Maraton na raty (ok. 10km) – podium kobiet:

1. Kinga Brzoszkiewicz (Starachowice) – 00:50:05

2. Agnieszka Gałucha (KKL Kielce) 00:54:55

3. Justyna Widerska-Curyło (Ostrowiec Św.) – 00:58:14

Kolejna – piąta runda IV MosirGutwinRun2016 odbędzie się 25 września, a finał imprezy zaplanowano na 30 października. O ile na krótszym dystansie kwestia końcowego triumfu w całym cyklu wydaje się jeszcze otwartą sprawą, o tyle wygrana w „Maratonie na raty” zależy już chyba tylko od Sylwestra Lepiarza. Jeśli ostrowczanin weźmie udział w kolejnych dwóch rundach, to przewaga jaką sobie wypracował w czwartej rundzie, powinna mu pozwolić na odniesienie „łatwego” zwycięstwa. Lepiarz jest też zdecydowanym faworytem do wygrania łączonej klasyfikacji, na najbardziej wszechstronnego biegacza tegorocznego cyklu, uwzględniającej sumę czasów na 5 i 10km.

Udział we wszystkich biegach IV MosirGutwinRun2016 jest całkowicie bezpłatny! Podczas każdej rundy uczestnicy biegów głównych otrzymują bogatą w magnez i wapń wodę mineralną Staropolska, puszkę napoju energetycznego Komodo oraz pączka lub słodką bułkę od Piekarni i Cukierni Skalski. Nowością, świadczoną dla biegaczy w tegorocznej edycji, są też masaże oferowane przez pracowników Działu Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna.

moc biegaczy1moc biegaczy2moc biegaczy4moc biegaczy5moc biegaczy6moc biegaczy7Nie brakuje również nagród. Do najlepszych biegaczy trafiają vouchery na obiad rodzinny dla czterech osób do ostrowieckiego Hotelu Accademia, voucher rodzinny na rozgrywki paintballowe do Strefa21 w Świrnie obok Ostrowca Św., karnety na zabiegi w Centrum Rehabilitacji Markmed, vouchery na zabiegi w przychodni Sport Medical Rehabilitacja Konrada Sulika, suplementy dla biegaczy od Sklepu Triceps.pl, kupony do restauracji McDonalds w Ostrowcu Św., żetony do myjni samochodowej Kijanka – Myjnia 24h przy ul. Żabiej w Ostrowcu Św., sprzęt sportowy od sklepów Centrum Sport (ul. Okólna) i Hi-Sport (os. Słoneczne) oraz gadżety od Fundacji „Wychowanie przez Sport” – organizatora ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię”. Podczas podsumowania cyklu – 30 października – najlepsi nagrodzeni zostaną ponadto voucherami na zakupy w sklepie Regatta (Galeria Ostrowiec).

Polecamy również