Będzie festiwal rowerowy

OstrowerFest to inicjatywa zrodzona oddolnie, z potrzeby środowiska rowerowego Ostrowca Świętokrzyskiego. Spośród licznych grup rowerowych, pasjonatów dwóch kółek i aktywnej turystyki rowerowej, zawiązała się Ostrowiecka Inicjatywa Rowerowa. W tym momencie jest to grupa nieformalna, której celem jest między innymi stworzenie w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozpoznawalnego festiwalu rowerowego o nazwie OstrowerFest.

-Poprzez to wydarzenie, chcemy opowiadać o kulturze cyklistów, o znaczeniu jakie pełni rower w kulturze współczesnych miast. Jednocześnie chcemy promować zdrowy styl życia, który umożliwia jazda na rowerze. Wierzymy, że Ostrowiec Świętokrzyski może stać się prawdziwą, lokalną stolicą rowerową.- mówią inicjatorzy akcji.-Organizowany po raz pierwszy OstrowerFest w dniach 24-25 września 2016 r., oprzemy o cykl wydarzeń przybliżających szeroko rozumianą kulturę rowerową. W tym celu zorganizujemy spotkania i dyskusje z podróżnikami, sportowcami, byłymi i obecnymi, którzy opowiedzą o swojej rowerowej pasji. Zorganizujemy otwarte warsztaty mechaniki rowerowej i pokazy filmów o tematyce rowerowej. W ramach działań planujemy także dyskusje poświęcone sytuacji społecznej rowerzystów i kulturze rowerowej w kraju. Zorganizujemy również przejazd mieszkańców i gości. Będzie to swoisty, rodzinny rajd rowerowy na trasie 25 km. Zakończymy go w wspólnym ogniskiem i konkursem z nagrodami.

Pomysłodawcami, partnerami i współorganizatorami wydarzenia są: Radny Rady Miasta – Kamil Stelmasik, Radny Rady Powiatu – Piotr Maj, Lecznica Rowerowa – Sebastian Majewski, Ostrowieckie Grupy Rowerowe; Rowerowy kRaj, Rowerowy Ostrowiec, Grupa OGAR, Spacerowa, Niedzielna.

Szczegółowe informacje na temat programu wydarzenia będą dostępne już w wkrótce na stronie www.ostrowerfest.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.

kamil2Inicjatywę wspiera Prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Polecamy również