Zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem w powiecie ostrowieckim

Niestety zmarła pierwsza osoba spośród zakażonych koronawirusem w powiecie ostrowieckim. Jak wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia to kobieta, która zmarła w szpitalu jednoimiennym w Starachowicach. Była hospitalizowana w ostrowieckim szpitalu i tam dializowana. Była jedną z czterech osób, które uległy zakażeniu w stacji dializ.

W niedzielę, 10 maja poinformowano także o czterech kolejnych zakażeniach. Dwa dotyczą osób, które trafiły na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ostrowcu już z objawami Covid- 19. Natychmiast zostały odizolowane i po potwierdzonym wyniku pozytywnym testu, przewiezione do szpitala w Starachowicach.

– Tych dwóch pacjentów udało się wyłapać dzięki bardzo rygorystycznym przepisom wprowadzonym na SORze- mówi Adam Karolik, zastępca dyrektora szpitala.

Dwa kolejne zakażenia dotyczą pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jeszcze w piątek pobrano próbki do testów od około 50 pracowników szpitala. Część wyników pojawiła się do niedzieli, wśród były dwa pozytywne oraz dwa wątpliwe. Nie są jeszcze znane wszystkie wyniki testów przeprowadzonych u personelu.

W niedzielę rano, tak jak zapowiadano, do pracy wrócili lekarze i pielęgniarki z oddziału chirurgii.

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna, w niedzielę 10 maja w powiecie ostrowieckim objętych kwarantanną było 697 osób. W szpitalach pozostaje 28 osób, natomiast liczba osób z pozytywnym wynikiem Covid-19 wynosi obecnie 33. Łącznie w powiecie odnotowano od początku epidemii 40

Polecamy również