Przedszkolaki -aktorzy

bawimy sie w teatr pod patronatem prezydenta

Nasza Ziemia jest radosna, bo już przyszła piękna wiosna

Lasy, drzewa, kwiaty, łąka – to natury jest skarbonka”bt1 bt czolookbt2 bt3bt5 bt6bt7 bt8bt9 bt10bt11 bt12bt13 bt16bt20btczoloo

Pod takim hasłem rozpoczęły się w Przedszkolu Publicznym nr 15 w Ostrowcu Św. III Międzyprzedszkolne Prezentacje Teatralne „Bawimy się w teatr” objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego.

Wzięły w nich udział dzieci z ostrowieckich publicznych i niepublicznych placówek. Przedszkolaki zaprezentowały scenki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej: „Smutna Biedronka”, „Wycieczka nad rzeczkę”, „Zmartwienia leśnych krasnali”, „Przygoda niegrzecznej żabki”, „Leśna szkoła”, „O wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie”.

Piękna scenografia, świetne układy choreograficzne, wspaniałe kostiumy i rekwizyty oraz doskonałe poczucie humoru sprawiło, że wszyscy zgromadzeni mieli w tym dniu prawdziwą ucztę teatralną.

Zgromadzeni goście oglądali przedstawienia z zachwytem wpatrzeni w bajkowe postaci, zasłuchani i wiosenne teksty i piosenki. Mali aktorzy świetnie się bawili wcielając i kreując z profesjonalną perfekcją swoje role.

Każda z występujących grup otrzymała okolicznościową statuetkę, dyplom i torbę niespodziankę.

Przegląd teatralny to doskonała okazja do podziwiania występów dzieci z różnych przedszkoli i podpatrzenia warsztatu pracy innych nauczycieli oraz ich kreatywnego podejścia do scenariusza, choreografii, kostiumów czy dekoracji.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że bogaci w nowe doświadczenia znowu spotkamy się za rok na IV Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatralnym.

Jolanta Goliat

Beata Jaworska

Polecamy również