Z pociągu na autobus i w trasę

PKS Ostrowiec Świętokrzyski oraz POLREGIO podpisali dzisiaj umowę o współpracy. Dzięki porozumieniu pasażerowie będą mogli skorzystać m.in. ze wspólnych oraz nowych połączeń. Dużym udogodnieniem będzie również możliwość zakupu biletów na portalu e-podróżnik.pl w ramach jednej transakcji.DSC04305DSC04307 DSC04308DSC04306DSC04337DSC04320DSC04328 DSC04319DSC04330DSC04323DSC04326DSC04313DSC04312DSC04311 DSC04308

Dla ostrowieckiego PKS Pasażer jest zawsze w centrum uwagi, a wielopłaszczyznowa współpraca z POLREGIO poprzez dookreślenie obszarów i form pozwala nam być na tyle blisko naszych Pasażerów, aby otwierać przed nimi nowe możliwości zwiększające atrakcyjność rynkową wspólnej oferty – mówi Stanisław Wodyński, Prezes Zarządu PKS w Ostrowcu Św. S.A.- Już w najbliższą sobotę na pociągi i pasażerów będą oczekiwały autobusy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to będzie możliwość podwiezienia pasażerów z rowerami do Krzemionek i Bałtowa. Realizujemy kilka kursów. Podobnie będzie w weekendy wakacyjne. Osoby, które mają możliwość zaplanowania sobie czas wolny i chęci zadbania o zdrowie, zostawią swoje prywatne auto w garażu. To wyjście na dworzec jest pierwszym impulsem do zażywania ruchu. Później można przesiąść się na rower. To jest fantastyczna sprawa. Inaczej możemy spojrzeć na piękno województwa świętokrzyskiego. Krzyżtopór, Sandomierz, Sulisławice – to miejscowości, które będzie można zwiedzić dzięki nowym połączeniom. Zaproponujemy bilety zintegrowane. To znaczy, że ktoś kupując bilet kolejowy w Kielcach będzie mógł dojechać do miejscowości, gdzie nie ma kolei właśnie dzięki autobusom. My się już rozliczymy we własnym zakresie. Ilość autobusów będzie na pewno bardzo dobrze dostosowana do kursów pociągów.

Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu już wkrótce będą realizowane zintegrowane kolejowo-autobusowe połączenia ze stacji kolejowej w Ostrowcu Św. do Krzemionek (Rezerwat Archeologiczny wpisany na Listę Pomników Historii) i Bałtowa (Bałtowski Kompleks Turystyczny) oraz równolegle do Ujazdu (Zamek Krzyżtopór) przez Opatów. Tam, fakultatywnie dla zorganizowanych grup turystów, będzie możliwość organizacji przejazdu do historycznego Klimontowa oraz regionalnego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Dodatkowo turyści z rowerami zyskają możliwość dojazdu do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w Ujeździe. Ze stacji kolejowej w Ostrowcu Św. będzie kursował autobus z przyczepką przystosowaną do przewozu rowerów. Będzie to dopełnienie oferty połączenia kolejowego Kielc z Sandomierzem przez Trójmiasto nad Kamienną na czele z Ostrowcem Świętokrzyskim.

-Nowa oferta przewozowa to m.in. kursy autobusów do Krzemionek i Bałtowa dopasowane do godzin kursowania pociągów POLREGIO. Poprawią one znacznie komfort dojazdu z Kielc. Ułatwienie zakupu biletu przez internet w ramach jednej transakcji za pośrednictwem portalu e-podróżnik to początkowy etap wdrożenia tego typu usługi dla pasażerów kolei. – Jeszcze w maju br. planujemy rozszerzenie współpracy z e-podróżnikiem – sprzedaż biletów na wszystkie pociągi POLREGIO – mówi Prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski.

W połowie stycznia br. zarząd POLREGIO oraz przedstawiciele przewoźników autobusowych z różnych regionów kraju podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej. Przewoźnicy zadeklarowali rozwój kooperacji w zakresie koordynacji oferty przewozowej i zintegrowania informacji o rozkładach jazdy na wybranych trasach. Kolejne etapy to sprzedaż biletów z wykorzystaniem jednej platformy sprzedażowej oraz stworzenie zintegrowanej oferty taryfowej. Dzięki tym działaniom POLREGIO stało się realizatorem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Ministerstwa Rozwoju, w której transport publiczny,
a w szczególności ten integrujący różne środki transportu zgodnie z oczekiwaniami podróżnych, zajmuje szczególne miejsce.

-Nowa oferta przewozowa to m.in. kursy autobusów do Krzemionek i Bałtowa dopasowane do godzin kursowania pociągów POLREGIO. Poprawią one znacznie komfort dojazdu z Kielc. Ułatwienie zakupu biletu przez internet w ramach jednej transakcji za pośrednictwem portalu e-podróżnik to początkowy etap wdrożenia tego typu usługi dla pasażerów kolei. – Jeszcze w maju br. planujemy rozszerzenie współpracy z e-podróżnikiem – sprzedaż biletów na wszystkie pociągi POLREGIO – mówi Prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski.

Dzięki współpracy POLREGIO z PKS-em turyści zyskają kolejne udogodnienie. Już w czasie tegorocznej majówki pasażerowie posiadający bilety turystyczne POLREGIO zyskają 10-procentowy rabat na przejazdy autobusami PKS Ostrowiec Św.

Integrując transport drogowy i kolejowy – PKS i POLREGIO – zwiększamy atrakcyjność i znaczenie publicznego transportu zbiorowego. Łącząc oferty, dajemy wspólnie nowe możliwości pasażerom, którzy chcą zaplanować aktywne spędzanie wolnego czasu – mówi Robert Zaborski, Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego POLREGIO.

Misją portalu e-podróżnik.pl jest ułatwianie Pasażerom planowania podróży – zarówno w zakresie wyszukiwania wygodnych połączeń, jak i zakupu biletów online. Teraz, dzięki współpracy POLREGIO
i PKS Ostrowiec Św., użytkownicy naszego portalu mają możliwość zakupu, ramach jednej transakcji, biletu na połączenia kolejowo-autobusowe. Mam nadzieję, że ta inicjatywa przekona innych przewoźników do integrowania swoich ofert, z korzyścią dla Pasażerów
– mówi Andrzej Soroczyński, Prezes firmy Teroplan, właściciela wyszukiwarki e-podroznik.pl.

Umowę pomiędzy POLREGIO a PKS w Ostrowcu Św. S.A. podpisano w Centrum Konferencyjnym Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki koło Ostrowca Świętokrzyskiego.

Polecamy również