600 kilogramów monet dla dzieci

Ponad 600 kilogramów jedno, dwu, i pięciogroszówek zebrali członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas akcji „Gorączka złota”. Do akcji przyłączyli się także pracownicy Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz spółek miejskich. Natomiast dzisiaj członkowie PCK przeprowadzili szkolenie dla pracowników UM z udzielania pierwszej pomocy.

– Pieniądze uzbierane podczas akcji „Gorączka złota” zostaną przeznaczone na letni wypoczynek dla dzieci – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- Zamiast siedzieć przed komputerem czy telewizorem dzieci będą mogły pojechać na wycieczki i spędzić wakacje na sportowo. 600 kilogramów groszówek to ponad sześć tysięcy złotych. Akcja „Bezpiecznie w domu, bezpiecznie w pracy”, która została przeprowadzona dzisiaj w urzędzie miasta jest niezwykle potrzebna. Wiedza jak ratować komuś życie może okazać się bezcenna. Bardzo dziękuje członkom PCK za przeprowadzenie szkolenia.

Akcja „Gorączka złota” była przeprowadzona od marca do czerwca. Do oznaczonych pojemników zbierane były monety.

Dzisiaj w urzędzie miasta odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadzili pracownicy Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Św. w ramach umowy zawartej z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski z zakresu ochrony i promocji zdrowia pod nazwą „Bezpieczni w domu, bezpieczni w pracy”. Celem realizacji zadania jest zapoznanie 80 pracowników Urzędu Miasta i Spółek Gminnych z zasadami pierwszej pomocy, co przełoży się na szybsze reagowanie w stanach zagrożenia życia.

– Aktualizacja wiedzy z pierwszej pomocy jest bardzo ważna. W ubiegłym roku zwracali się do nas przedstawiciele rożnych zakładów pracy z prośbą, żeby takie szkolenia przeprowadzić. Wiele osób nie potrafi udzielić pierwszej pomocy lub posiada złą wiedzę na ten temat. Ludzie także boją się udzielać pierwszej pomocy. Ten stereotyp należy przełamać. Z akcji „Gorączka złota” jesteśmy bardzo dumni i niezwykle szczęśliwi. Dzieciom będziemy mogli zapewnić letni wypoczynek. – powiedziała Beata Barska – Jagiełło , starszy ratownik PCK.DSC07394DSC07398DSC07399DSC07400DSC07405DSC07406DSC07410DSC07413DSC07417DSC07424DSC07426DSC07433

Polecamy również