Więcej kontroli na drogach

W związku z długim, sierpniowym weekendem świętokrzyscy policjanci do 15 sierpnia do godziny 24:00 przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend”. Głównym celem akcji będzie zminimalizowanie i zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom, powstającym w związku z lekceważeniem norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Na drogach województwa świętokrzyskiego pojawi się zwiększona ilość patroli w tym pojazdów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory oraz policyjnych motocyklistów. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania użytkowników dróg, takie jak przekroczenie prędkości lub nieprawidłowe wyprzedzanie. Należy również spodziewać się licznych kontroli stanu trzeźwości kierujących, a dla tych którzy postanowią prowadzić pojazd na ,,podwójnym gazie’’ konsekwencje ich nieprzemyślanego zachowania będą surowe.

Pamiętajmy, że wyjazdy weekendowe są często wyjazdami rodzinnymi, podczas których w samochodach może znajdować się komplet pasażerów, w tym dzieci. Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych pociech i każdego z pasażerów. Dodatkowo w sobotę 12 sierpnia na terenie garnizonu odbędą się działania ,,Dzień bezpiecznego pasażera’’, w związku z akcja prowadzoną na terenie całego kraju. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na przewóz  pasażerów. Działania będą miały również charakter profilaktyczno-edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa pasażerów ignorujących obowiązek używania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.  

Apelujemy o rozwagę, trzeźwość  i kulturę jazdy na drodze. Pamiętajmy, aby dojechać do celu nie musimy się spieszyć.

Polecamy również