Szybka pomoc medyczna dzięki eskorcie policji

DSC04629

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z ostrowieckiej drogówki, 14- latkowi mieszkańcowi powiatu opatowskiego na czas została udzielona niezbędna pomoc. W minioną sobotę stróże prawa zatrzymali do kontroli osobowego citroena, wewnątrz którego znajdowało się dziecko potrzebujące natychmiastowej pomocy. Z uwagi na powagę sytuacji mundurowi niezwłocznie podjęli decyzję o eskortowaniu pojazdu do najbliższego szpitala. Po kilku minutach chłopiec bezpiecznie został przekazany w ręce lekarzy.

W minioną sobotę po godzinie 18:00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy patrolowali rejon drogi wojewódzkiej 755. W pewnym momencie, w miejscowości Goździelin zauważyli jak w rejonie skrzyżowania radiowóz wyprzedza osobowy Citroen. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli francuskie auto. Okazało się, że w jego wnętrzu znajduje się 14 –latek, który ma ranę ciętą ręki z silnym krwotokiem i jest właśnie wieziony przez jednego z rodziców do szpitala. Mundurowi natychmiast zorientowali się, że stan zdrowia chłopca wymagał szybkiej pomocy lekarskiej, a tym samym pilnego transportu do pobliskiego szpitala.

Mundurowi przekazali informację dyżurnemu ostrowieckiej komendy i błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu pojazdu, w którym znajdował się nastolatek. Mł. asp. Rafał Kończyk oraz sierż. sztab. Jacek Orzechowski włączyli w swoim radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i po kilku minutach dojechali wspólnie z chłopcem oraz jego rodzicem do ostrowieckiego szpitala.

Dzięki błyskawicznej pomocy policjantów 14 –letni chłopiec szybko i bezpiecznie trafił do szpitala, a jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Polecamy również