Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2017 – Ostatnia szansa na tańszą opłatę startową

Jeszcze tylko do końca września opłata startowa w ulicznym biegu na 10km i marszu nordic walking na dystansie 5km Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2017 wynosić będzie 30zł. Później wpisowe będzie rosło, więc nie warto zwlekać z zapisami, a te od kilku tygodni prowadzone są na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl.

Start i meta (zarówno biegu, jak i marszu) zlokalizowane będę na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO, w skład którego wchodzą stadion i hala. Półmetek biegu zlokalizowany zostanie w Rynku. Wszyscy uczestnicy ulicznego biegu i marszu otrzymają atrakcyjny pakiet startowy, w skład którego wchodzić będzie m.in. koszulka techniczna. Na mecie otrzymają natomiast pamiątkowy medal.

Najlepsi w biegu na 10km będą mogli liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym również te finansowe. Zwycięzcy w kategoriach generalnych mężczyzn i kobiet zgarną po 700 złotych. Kolejne miejsca na podium w najważniejszych klasyfikacjach warte będą 500 i 400 złotych. W klasyfikacjach wiekowych (pięciu męskich oraz trzech kobiecych) będzie można wygrać odpowiednio 300 (za I miejsce), 200 (za II miejsce) i 100 złotych (za III miejsce).

Na liście startowej biegu na 10km jest już ponad 120 osób. Prawie 80 potwierdziło już udział w imprezie poprzez złożenie stosownej opłaty startowej. Limit uczestników został ustalony na poziomie 400 osób, ale nie warto czekać, gdyż już od 1 października trzeba będzie za udział zapłacić o 10zł więcej. Limit uczestników do marszu nordic walking (5km ulicami miasta) wynosi 100 osób i tu również jeszcze pozostało sporo wolnych miejsc, ale podobnie jak w biegu najniższa opłata startowa obowiązuje tylko do końca września.

Polecamy również