„Opiekunowie” od nierządu

 Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech obywateli Bułgarii w wieku od 28 do 46 lat podejrzanych o czerpanie korzyści z prostytucji oraz jej ułatwianie. W sobotę na wniosek Prokuratury Rejonowej w Starachowicach, decyzją sądu cała trójka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścili może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z kolegami ze Starachowic od pewnego czasu pracowali nad tą sprawą. Z ich ustaleń wynikało, że od kwietnia tego roku trzech Bułgarów miała pod swoją „opieką” kobiety, które „wystawiane” były m.in. przy drogach krajowych na terenie województwa świętokrzyskiego oraz mazowieckiego. Kobiety trudniły się nierządem, a ich „opiekunowie” mieli czerpać z tego korzyści. Mężczyźni werbowali do pracy kobiety z Bułgarii.

Po zebraniu wszystkich informacji i dowodów w tej sprawie, w czwartek mężczyźni zostali zatrzymani na terenie województwa świętokrzyskiego. W piątek 28, 33 i 46 latek trafili do starachowickiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. czerpania korzyści z nierządu. Po przesłuchaniu prokurator zdecydował o złożeniu wniosków o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. W sobotę sąd tymczasowo aresztował ich na 3 miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścili może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Jak mówią śledczy sprawa ma charakter rozwojowy.

Polecamy również