Razem nam po drodze

razem na po drodze

Razem nam po drodze” – taki tytuł nosiła II Regionalna Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku zorganizowana w dniu 14 maja przez słuchaczy UTW.

Do udziału w konferencji zaproszony został gospodarz miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, prezydent Jarosław Górczyński, który osobiście pogratulował seniorom  zacnego Jubileuszu 15-lecia, jaki w bieżącym roku obchodzi ostrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Doceniam wkład Uniwersytetu Trzeciego Wieku w integrowanie środowiska seniorów w naszym mieście – mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Dzięki Państwa działaniom, częstym i licznie organizowanym spotkaniom, pokazujecie jak należy się wspierać i rozwijać. Jesteście Państwo w swoim środowisku pionierami aktywnego stylu życia, a swoją wiedzą oraz pasjami chętnie dzielicie się z innymi.

W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim seniorom za czynne włączanie się w różnego rodzaju akcje kierowane do ostrowieckich seniorów.

Cieszę się, że z aprobatą przyjęliście Państwo akcję jaką zaproponowałem naszym mieszkańcom – „Aktywny Senior”. Państwa liczny udział w tych zajęciach cieszy i napawa dumą. Wszystkie zajęcia, począwszy od tańca towarzyskiego poprzez jogę, ćwiczenia przy muzyce, a obecnie nordicwalking i samoobronę, cieszą się wśród ostrowieckich seniorów dużym powodzeniem. To pokazuje, że ostrowieccy seniorzy dbają o kondycję i są aktywni sportowo – mówił prezydent.

Słowa prezydenta były dobrym wprowadzeniem do tematyki prelekcji Jacka Łapińskiego, doktoranta Wydziału Prawa z Uniwersytetu Białostockiego, który mówił o rozwoju osobistym seniorów podkreślając, że w każdym wieku można rozwijać pasje i zrobić coś dobrego.

Wykład był jednocześnie promocją pozytywnych wartości tj. świadomość, odpowiedzialność, radość z życia i otwartość na nowe doświadczenia.

Polecamy również