Wagary na komendzie

wczolo

wagary komendaw1 w2 w3 w4 w5 w6 w7 w8Dziś w ostrowieckiej komendzie odbył się „Dzień Otwarty Komendy”, który był interesującym pomysłem na spędzenie pierwszego dnia wiosny. Nasi goście mogli „od kuchni” poznać specyfikę pracy policjantów różnych wydziałów.

W czasie dnia otwartego zorganizowanego dla mieszkańców naszego powiatu ostrowiecką komendę odwiedziło kilkaset osób zainteresowanych pracą policji. Ta forma spędzenia „dnia wagarowicza” cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W czasie odwiedzin policjanci przybliżyli tajniki pracy policjantów omawiając jej specyfikę w każdym z wydziałów. Z dużym zainteresowaniem wysłuchano prelekcji przygotowanej przez technika kryminalistyki. Odwiedzający mogli zobaczyć i dowiedzieć się o metodach i formach zabezpieczania śladów. Wszystkich zapoznano między innymi ze specyfiką pracy policjantów ruchu drogowego oraz sprzętem, którym dysponują ci funkcjonariusze. Zaprezentowano Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, motocykle oraz najnowszy sprzęt służący do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu oraz miernik prędkości z rejestratorem obrazu. Najmłodszym odwiedzającym największą radość sprawiło  spotkanie z przewodnikiem psa służbowego i jego pupilem, który zaprezentował swoje umiejętności.  Pasjonaci broni dowiedzieli się jakie jednostki wykorzystuje policja.

W czasie spotkań każdą z grup zapoznano z aplikacją Moja Komenda, promowano Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz służbę w policji.

 Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również