Apel KOD-u. BĄDŹ PRZYZWOITY – IDŹ GŁOSOWAĆ!

kod

k1 k2 k3 k4Podczas spotkania zorganizowanego w Parku Miejskim, w którym uczestniczyło kilkudziesięciu członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji, organizatorzy spotkania wystosowali apel do mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. W apelu czytamy:

Komitet Obrony Demokracji mówi: bądźmy przyzwoici – chodźmy głosować.

Wobec zbliżających się wyborów samorządowych, wobec istniejących zagrożeń dla samorządności w naszym kraju liczny udział w wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem. To nie są puste słowa. Tylko liczny udział może dać jasną odpowiedź jakie są oczekiwania Polek i Polaków w naszych Małych Ojczyznach: w Polsce gminnej i powiatowej.

Nie namawiamy do głosowania na konkretne komitety wyborcze. Prosimy jednak o głosowanie rozważne i po głębokim namyśle. Teraz bardziej niż kiedykolwiek nie wolno nam robić błędów. Głosujmy na ludzi, nie na partie choć, oczywiście, nasi wybrańcy mogą być działaczami jakiejś partii czy komitetu wyborczego, ale najważniejszy jest człowiek: jego dokonania, wiedza, doświadczenie i charakter. Ostrowiec to nie Londyn: tu możemy o kandydacie wiele się dowiedzieć i wykorzystać tę wiedzę do dokonania właściwego wyboru.

Sprawmy, by nasz wybór nie dopuścił do władzy ludzi kierujących się wyłącznie interesem swoim lub swojej partii, a nie dobrem mieszkańców. Nie dopuśćmy do władzy ludzi nieuczciwych, skorumpowanych, politykierów którzy są wykonawcami rozkazów idących z zewnątrz i włączających samorządy w krajowe gierki polityczne.

Komitet Obrony Demokracji nie jest, nie był i nigdy nie będzie partią polityczną. Jesteśmy po to by uważnie przyglądać się każdej władzy, na każdym szczeblu.

Możemy tu zadeklarować, że jakakolwiek władza wybrana zostanie uczciwie w demokratycznych wyborach będzie w nas, działaczach KOD-u miała społeczny organ kontrolny. Każdej władzy będziemy patrzeć na ręce.

BĄDŹ PRZYZWOITY – IDŹ GŁOSOWAĆ!

Polecamy również