„Rawszczyzna” – reaktywacja

kuz czol

kuzro kuzniaZostanie opracowana koncepcja przywrócenia odkrytych basenów na „Rawszczyźnie” oznajmił dzisiaj podczas spotkania z mieszkańcami osiedla Kuźnia prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy z sentymentem wspominają piękny ośrodek na „Rawszczyźnie”, gdzie przed laty odpoczywały całe rodziny. To także wspaniała wiadomość dla młodego pokolenia, ponieważ takie miejsce odpoczynku jest w naszym mieście bardzo potrzebne. W planach jest jeden duży basen dla młodzieży i dorosłych, obszerny brodzik dla dzieci, oraz różnorodna strefa rekreacyjna. Wstępny termin realizacji tej wspaniałej inwestycji to wakacje 2018.

W dzisiejszym zebraniu sprawozdawczym Rady Osiedla Kuźnia uczestniczyli: prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Irena Renduda – Dudek, naczelnicy wydziałów urzędu miasta, prezesi spółek miejskich, radni miejscy i powiatowi. Przedstawiciele policji i straży miejskiej. Gości przywitał przewodniczący Rady Osiedla Kuźnia Paweł Celebański.

– Szczególnie namawiam Państwa na zrezygnowanie z ogrzewania gazowego mieszkań i podłączenie do sieci Miejskiej Energetyki Cieplnej – mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Namawiam Państwa przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Jest dzisiaj z nami prezes MEC Pan Dariusz Wojtas, który chętnie wyjaśni wszystkie aspekty dotyczące tego typu inwestycji. Nasze miasto stale się rozwija. Przybywa miejsc pracy. Zakupiliśmy tereny inwestycyjne. Rusza modernizacja Miejskiego Browaru Kultury. Na tę inwestycję otrzymaliśmy 17 milionów złotych dofinansowania. Najwięcej w całym województwie. W końcu zniknęła rudera po byłych Zakładach Odzieżowych „Gambo”. Tam powstanie piękne osiedle mieszkaniowe. Dzięki bardzo dobrej działalności prezesa OTBS Pana Piotra Dasiosa już 50 procent mieszkań, które jeszcze nie są wybudowane zostało sprzedanych Nie podnosimy podatków od nieruchomości, a ostatnio zostały obniżone podatki od środków transportowych. Modernizowane są drogi. Ostrowiec się zmienia na lepsze. Bardzo dobrze przyjął się Budżet Obywatelski oraz inicjatywa „Osiedle od nowa”. Cieszy mnie to bardzo, że mieszkańcy sami wykazują inicjatywę. Jest to także dla mnie informacja czego mieszkańcy Ostrowca oczekują. Bardzo dobrze sprowadziły się akcje „Sobota ze zdrowiem”. Promujemy nasze miasto także poprzez sport.

Podczas zebrania mieszkańcy zgłosili takie problemy jak konieczny remont dróg i chodników osiedlowych, poprawę placów zabaw, wybudowanie progów zwalniających, zamontowanie nowych ławek, a także odwodnienie ciągów pieszych. Stopniowe te problemy będą rozwiązywane.DSC02460DSC02454DSC02470DSC02453DSC02469DSC02463DSC02451 DSC02448DSC02467 DSC02449DSC02468DSC02465DSC02446

Polecamy również