Seniorzy lubią poszaleć na parkiecie

bal seniora malwa

mal0k mal1 mal2 mal3 malwaPonad dwustu seniorów bawiło się w domu Kultury „Malwa” podczas balu zorganizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego.

– Taki bal pokazuje, że mieszkańcy Ostrowca kochają dobrą zabawę – mówi wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Joanna Pikus. – Bal musimy organizować w dwóch turach. Raz 210 uczestników i za tydzień kolejnych 210. Zainteresowanie było jeszcze większe, ale środki są ograniczone. Mieszkańcy głosując na ten projekt w Budżecie Obywatelskim udowodnili, że lubią dobrą zabawę. Od kilku lat Ostrowiec ożył. Organizowane są festyny na Rynku, pikniki osiedlowe i wiem, że ostrowczanie bardzo sobie to chwalą. Mogą wyjść z domów, porozmawiać ze znajomymi, wspólnie się pośmiać i pobawić. Bal w Malwie z okazji Dnia Seniora organizowany jest dla mieszkańców całego miasta. Chciałabym serdecznie podziękować Panu prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu, za to, że Budżet Obywatelski jest realizowany w naszym mieście.

Były dania gorące, przystawki, doskonała muzyka i świetna zabawa.

Radna Rady Powiatu Ostrowieckiego lekarz medycyny Małgorzata Bień twierdzi, że tego typu rekreacja jest bardzo wskazana dla zdrowia.

– Ludzie wychodzą z domów, mogą porozmawiać ze sobą, nie czują się samotni, a samotność to coś strasznego – mówi Małgorzata Bień. – Takie spotkania powinny być organizowane jak najczęściej, bo to dodaje seniorom energii.

Na parkiecie panowało taneczne szaleństwo.

Radny Radny Powiatu Ostrowieckiego Łukasz Dybiec uważa, że taniec to doskonała forma ruchu, która może zastąpić uprawianie sportu.

– Zajęcia sportowe dla seniorów cieszą się ogromnym zainteresowaniem – mówi Łukasz Dybiec.– Zapału mogą pozazdrościć seniorom młodzi ludzie. Dzisiaj seniorzy bawią się, tańczą, a to jest doskonała forma ruchu.

Uczestników imprezy odwiedził prezydent miasta Jarosław Górczyński, który życzył wszystkim doskonałej zabawy.

Na twarzach seniorów królował uśmiech. Zabawa była doskonała.DSC03026DSC03032DSC03035DSC03059DSC03051DSC03016DSC03017DSC03047

Polecamy również