Świąteczne czytanie w Przedszkolu nr 7

swiatyeczne czytanie czolo

Świąteczny czas to taki magiczny moment, gdy wszyscy chętnie gromadzą się wokół choinki, by chłonąć atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia. Tym razem przedszkolaki z Przedszkola nr 7 zaprosiły do świętowania szczególnych gości: anioła, w rolę którego wcieliła się pani Sylwia Pucułek, Świętego Mikołaja – w tej roli wystąpił pan Mikołaj Sawicki oraz uroczą parę z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, panią Barbarę Senderowską i pana Krzysztofa Dykę, którzy wystąpili w oryginalnych strojach z epoki.

Spotkanie z miłymi gośćmi przeniosło dzieci w świat literatury, gdyż jego głównym celem było promowanie czytania dzieciom i to nie tylko od święta. A że dzieci lubią czytanie, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego podczas spotkania panowała pełna skupienia atmosfera przerywana jedynie wspólnym kolędowaniem. Dzieci okazały się wspaniałymi słuchaczami, na co dodatkowo pozytywny wpływ miała świetna aranżacja czytanych utworów oraz charakteryzacja głównych bohaterów spotkania. Dyrektor przedszkola, pani Anna Kuligowska korzystając z tak uroczystej chwili złożyła gościom najlepsze świąteczne życzenia, a na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowej fotografii.

Od wielu lat przedszkole włącza się w ogólnopolską kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Codzienne czytanie dzieciom jest uznanym już sposobem spędzania czasu wolnego z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego wszechstronny rozwój, dlatego warto wykorzystywać każdą okazję, by czytać dziecku. To najlepsza droga do wychowania mądrego, samodzielnego człowieka, który poradzi sobie ze zmianami w życiu, jakie go w przyszłości czekają.

Tekst i foto PP nr sc1 sc2 sc3 sc4 sc5 sc67

 

 

Polecamy również